2012.03.16. 03:25

Gyermek régiósdöntők kézilabdában

Az országos gyermek kézilabda-bajnokság régiósdöntőiből a Haladás VSE-SI U13 és a Körmendi DMTE-Nádasd U11 is továbbjutott.

Vastag Nándor

A Csiszár László régió - melybe Vas, Fejér és Veszprém megye tartozik - első két lány döntőjének Szombathely adott otthont. Az U13-asoknál a Haladás VSE-Sportiskola veretlenül, magabiztos teljesítménnyel lett első. A csoportkörben a veszprémi Padányit és a Dunaújvárosi SI-t is 18-11-re verte, a keresztjátékban a pápai Killiánt 29-3-ra páholta el, a torna fináléjában a székesfehérvári Alcoánál 17-14-re bizonyult jobbnak. A Körmendi DMTE mindhárom meccsét elvesztette és hatodikként zárt. Az U11-eseknél a Haladás VSE-SI a Büki TK ellen 24-4-re nyert, a Dunaújvárostól 16-15-re kikapott, így másodikként lépett a keresztjátékba. A másik ágon a Körmendi DMTE-Nádasd végzett az élen, miután a Padányit 16-11-re, az Alcoát 17-7-re felülmúlta. A két vasi csapat meccsét a Körmend 14-13-ra nyerte. A döntőben a Dunaújvárostól 14-9-re kikapott, de a második helyezés is országos elődöntőbe jutást ér. A Haladás az Alcoa 16-9-es legyőzésével harmadik lett, a Bük a másik két mérkőzését is elvesztve hatodik.