2012.04.04. 02:27

Osztályozós helyen a VSA röplabdázói

A Közgáz elleni győzelmével a Vasi Sport Akadémia női röplabdacsapata véglegesítette második helyét az NB II. nyugati csoportjában.

Vasi Sport Akadémia- Közgáz SC és DSK 3:0 (7, 13, 20). - Szombathely, 50 néző, NB II-es női röplabda-rájátszás, vezette: Barabás, Éri.

VSA: NÉMETH, TA- KÁCS, Mikos, SIMON, Kiss, Benesóczky. Csere: Sipos (liberó),Varga, Tóth. Edző: Mucsi Péter.

Mindkét csapat számára nagy tétje volt a találkozónak. A szombathelyiek győzelmükkel bebiztosíthatták második - biztos osztályozós - helyüket, a fővárosiak pedig a harmadik hely visszaszerzéséért szálltak harcba. Fej fej mellett kezdett a két csapat, az első játszmát gyakorlatilag Németh Judit rendezte le sorozatban 16 nyitásával (25-7). A vendégek a második szettben sem tudták feltartóztatni az ellenállhatatlanul támadó VSA-t (25-13). Szorosabban alakult a záró etap, 22-20 után azonban végleg felülkerekedtek a vasiak (25-20). A hátralévő öt forduló eredményeitől függetlenül eldőlt, hogy a nyugati csoportból a VSA harcba szállhat az NB I-be jutásért.