2012.04.21. 20:07

Primera División - Real-győzelem a barcelonai El Clásicón (gólvideók)

A Real Madrid 2-1-re nyert Barcelonában a spanyol labdarúgó-bajnokság szombati csúcsrangadóján, így a címvédő katalánoknak már csak matematikai esélyük maradt arra, hogy beérjék a listavezető fővárosiakat.

MTI/dpa

Khedira az első negyedóra után szerzett vezetést a királyi gárdának, majd a 70. percben Alexis Sanchez ugyancsak közelről egyenlített. A 219. El Clasicót végül Ronaldo döntötte el három perccel később, aki Özil kiugratása nyomán vágta a labdát kapuba.

1-2

1-1

0-1

FC Barcelona-Real Madrid 1-2 (0-1)

---------------------------------------

gól: Khedira (17.), Ronaldo (73.), illetve Sanchez (70.)

korábban:

Real Mallorca-Real Zaragoza 1-0 (1-0)

-------------------------------------

g: Casadesus (33.)

Sporting Gijón-Rayo Vallecano 2-1 (1-0)

g: Sangoy (18.), Bilic (78.), illetve Labaka (51.)

kiállítva: Labaka (76.), Casado (87., - mindkettő Vallecano)

OLDALTÖRÉS: Barcelona vs. Real Madrid

Csak matematikai esélye maradt a Barcelonának arra, hogy beérjék a listavezető fővárosiakat.

Ebben a szezonban már ötször találkozott egymással a két csapat: először a Spanyol Szuperkupában a madridi 2-2-es döntetlen után a Camp Nou Stadionban 3-2-es Barcelona-győzelem született. Ezután következett a két együttes bajnoki "randevúja", amelyet a Santiago Bernabeu Stadionban 3-1-re nyert meg a Barca, majd jött a Király Kupa-párharc, Madridban ismét Barcelona-győzelemmel (1-2), míg a visszavágón döntetlenre végeztek a csapatok (2-2).

Amióta Josep Guardiola 2008-ban átvette a katalán alakulat irányítását csak egyszer, a tavalyi kupadöntőben szenvedett vereséget a Barca az ősi riválistól.

Néhány héttel ezelőtt még úgy tűnt, hogy a bajnoki versenyfutást simán nyeri a Real, ugyanis José Mouriho együttese tíz pont előnnyel állt a tabella élén. Azonban a királyi gárda a Málaga, a Villarreal és Valencia elleni pontvesztésekkel megadta az esélyt a Barcelonának a felzárkózásra. A gránátvörös-kékek sorozatban 11 mérkőzésüket nyerték meg, már csak négy pont a hátrányuk, így esetleges szombati győzelmükkel egy pontra jönnének fel.

A szombati összecsapáson a bajnokság, és Európa két legnagyobb gólvágója: Lionel Messi és Cristiano Ronaldo is találkozott egymással. A Primera Divisiónban mindketten 41-szer találtak a kapuba, ugyanakkor összességében Messi áll jobban, neki 63, míg Ronaldónak 53 gólja van.

Összességében a 219. El Clásicó következett, eddig mindkét gárda 86 alkalommal diadalmaskodott, és a mostanival együtt 46-szor született döntetlen.