2012.05.21. 18:36

Bajnok a Haladás VSE

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság észak-nyugati-csoportjának utolsó, 22. fordulójában aratott győzelmével a Haladás arany-, a Celldömölk ezüstérmes lett.

Vas Népe

Haladás VSE–MOGAAC 35-20 (21-9). – Szombathely, 150 néző, vezette: Akácsos, Nagyvizeli. Haladás: TÖMŐ – SZECSŐDI 3, PUKLER 9/3, GÖNCZÖL 5, Horváth C. 7, JÁMBOR 3, HORVÁTH D. 4. Csere: Márkus (kapus), Takács 1, Bolfán, Kiss 1, Debreczeni 1, Mórocz, Császár 1/1. Edző: Bölöni Roland. Junior: 46-25 (24-12).

A szombathelyiek az első félidőben végig koncentráltan játszottak, jól védekeztek, és lerohanásokból sorra lőtték a gólokat (22. perc: 16-4). A szünet után a nagy előny birtokában kicsit csökkent a figyelmük, de a kisebb holtponton hamar átlendültek, és magabiztosan nyertek. A felnőtt és a juniorcsapat - mely veretlenül lett első - a Haladás-Diósgyőr meccs szünetében kapta meg az aranyérmeket.

Celldömölki VSE-Vulkánfürdő – Hévíz 24-20 (10-11). – Celldömölk, 100 nézô, vezette: Antal, Antalné. CVSE: Szabó – FARKAS B. 4, SZOMORKOVITS A. 2, VLASICH 1, KAZÁRI 4, Németh 1, Farkas A. 1. Csere: Balogh (kapus), Gőcze 5/5, Füzfa, SZOMORKOVITS L. 6, Recse, Freiberger, Bagits. Edző: Salamonné Csótár Adrienn. – Junior: 24-17 (6-12).

A celldömölkiek a 20. percben érték utol a jól kezdő ellenfelüket, majd a szünetig felváltva estek a gólok. A fordulás után már nem sokáig tartotta a lépést a Hévíz. A 40. percben elhúztak a hazaiak (17-14), és a háromgólos előnyt már nem adták ki a kezükből. A CVSE jó teljesítményt nyújtott, és megérdemelten szerzett ezüstérmet.

Sárvárfürdő-Kinizsi–SZESE Győr 33-26 (20-13). – Sárvár, 100 néző, vezette: Markhard, Szabó M. Sárvár: Takács A. – Kertész 1, Pintér 1, Pupp 3, Fehér 5/2, Bogáth 8/1, Horváth 5. Csere: Sulyok (kapus), Varga 2, Pataki, Bősze 5, Soós P. 2, Földi, Nardai 1. Edző: Vilics Tamás. – Junior: 30-25 (18-15).

Már az első percekben érezni lehetett, hogy a sárváriak félgőzzel is behúzzák a kötelezőt. Sokkal gyorsabban játszottak és számolatlanul alakították ki a helyzeteket, melyekből sok ki is maradt (20. perc: 14-5). A szünet után a cserék miatt kiegyenlítettebb lett a játék, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben.

Győri ETO III.–Dr. Lupo- Büki TK 25-25 (13-13). – Győr, 50 néző, vezette: Kovács, Mándli. Bük: HARASZTOVICS – BINDER 5, UDVARDI 10/1, SZENCZI 1, SZONDY 2, MÉSZÁROS-VARGA 2/1, HEGYI 3. Csere: Csébich (kapus), SZALAI, PUP R. 2, Bősze, Milkovics. Edző: Mátés István

Az első félidőben kiegyensúlyozott csata zajlott a pályán váltott vezetéssel. A másodikra is ugyanez volt a jellemző, egyszer a bükiek, másszor a győriek vezettek két góllal. A hajrát a motiváltan küzdő vendégek várták kedvezőbb helyzetben (59. perc: 23-25), de a hazaiak öt másodperccel a vége előtt kis szerencsével kiegyenlítettek.

Körmendi DMTE–Győrújbarát 25-37 (9-22). – Körmend, 100 néző, vezette: Szabó M., Markhard. Körmend: BERTAI ANETT – Pataki 1, Tóth B. 5/2, Németh 2, Szabó A. 2, Szoták 10/4, Kiskós. Csere: Kovács 1, Cser 1, Huszár, Doktor 1, Adorján 2, Vincze, Bokor. Edző: Oláh Sándor. – Junior: 30-24 (14-14).

A junior meccsen nagyon jól teljesítő körmendi fiatalok nem tudtak még egyszer felpörögni, eleinte sokat hibáztak. A második félidőt viszont jobb támadójátékkal és védekezésel megnyerték. A hazaiak kieső helyen végeztek, de maradnának az NB II-ben.

1. Haladás 22 17 0 5 695– 510 34

2. Celldömölk 22 15 3 4 577– 495 33

3. Győrújbarát 22 15 2 5 615– 551 32

4. Győri ETO III. 22 13 3 6 689– 582 29

5. Hévíz 22 13 1 8 585– 523 27

6. Veszprém II. 22 11 3 8 684– 537 25

7. Sárvár 22 11 2 9 576– 540 24

8. Bük 22 10 2 10 529– 511 22