2012.05.15. 02:29

Egy arany a görkorcsolya Ek-ról

A gyorsasági görkorcsolyázó Európa-kupa németországi állomásán a VKDSE versenyzője, Vanessa Bittner aranyérmes lett.

Vastag Nándor

A közel 900 versenyzőt felvonultató mezőnyben remekül helytálltak a vasi indulók, töb-ben a legjobbak közé is bekerültek. Az Európa-kupán - melyet a kadet korosztálytól felfelé írtak ki - Vasi Korcsolyázó Diáksport Egyesület képviselője, az osztrák Vanessa Bittner a junior B női kategóriában (16-17 évesek), a sprint összetettben (300 m, 1000 m) aranyérmet nyert, a hosszú távokon (3000 m pontozásos, 5000 m kieséses) végeredményben ötödik lett. A Szombathelyi SI-ből Molnár Márk ért el jobb részeredményt, a junior A-s (18-19) férfiaknál 300 m-en kilencedikként zárt. A fiatalabb korosztály nemzetközi versenyen szerepelt. A VKDSE-ből a 9 éves fiúknál Bödei Bálint a 300 és 1000 m közös értékelésében szerezte meg az aranyérmet, a lányoknál Tóth Anna - aki a szegedi Dóm Kupán első lett - alig lemaradva a dobogóról negyedik helyen végzett. A Sportiskola görkorisa, Imre Patrik a 8 esztendős fiúk között ugyanezen távokon szoros küzdelemben ezüstérmet szerzett. A 13 éves fiúknál Bejczi Botond az összetettben (1500 m, 3000 m) az előkelő hatodik pozícióban zárt.