2012.08.20. 20:44

Másodszor is nyert a Viktória FC

Szeged - A Viktória-Trend Optika FC női labdarúgócsapata második mérkőzését is megnyerte, a Szeged otthonából távozott három ponttal.

Vastag Nándor

A mérkôzést jól kezdték a szombathelyiek, már a 2. percben vezetést szereztek. Tálosi a felezővonalról ívelt a védők mögé, és Megyeri 14 m-ről a kifutó Földesi felett az üresen maradt kapuba emelt (0-1). Ez a gól megnyugtatta a vasiakat, annyira az első félidőben már nem pörögtek, de azért voltak helyzeteik. A jól játszó házigazda a szünet után kitámadott az egyenlítésért. Kontrák adódtak Nagyék előtt, ám vagy kihagyták a ziccereket, vagy az érkező emberek lemaradtak az utolsó passzokról. A meccs krónikájához tartozik, hogy a játékvezető – vitatható módon – les miatt két gólt sem adott meg a vasi csapatnak.

Szegedi AK–Viktória- Trend Optika FC 0-1 (0-1)

Szeged, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Borbás.

Szeged: Földesi – KARDOS, Miklós (Dóczi, 85.), Dudás, Németh – Szalai, Horváth H., SZIL, PAPP D. (Harcel, 69.) – Zimányi, Baksa. Edző: Cserenkó Szabolcs.

Viktória: Papp E. – Gyöngyösi, Tálosi, Tóth A., Szalkai – Soós (Nemes, 83.), KRENÁCS, MEGYERI – Nagy D., Jakab, Sipos (Széles, 25., Horváth L., 87.). Edző: Iszak Gábor.

Gólszerző: Megyeri a 2. percben.

A nagy meleg és a hosszú utazás sokat kivett a Viktória focistáiból, de másodszor is megérdemelten nyertek.

Iszak Gábor: – Azt kaptam a meccstől, amit vártam. Harcos ellenfél ellen nagy melegben minimális győzelmet arattunk, de jobb helyzetkihasználással biztosabban is nyerhettünk volna.

Eredmények: Újpest–Astra 1-1, BNLC-Csepel–Femina 2-5, Nyíregyháza–MTK 0-13, Hegyvidék–Nagypáli 1-0.