2012.09.23. 18:22

Kupagyőztesek - A Körmend jobbnak bizonyult a Sopronnál is

Körmend - A VIII. Mogyorósy Szilárd emléktorna döntőjében a Körmend legyőzte a Sopront, s már negyedik alkalommal tartotta itthon a kupát.

Vastag Nándor

A torna első, pénteki játéknapján a Körmend 84-74-re nyert a ZTE ellen, míg a Sopron az osztrák Fürstenfeldet 83-61-re verte.

BC Körmend – Soproni KC 82-63 (14-18, 18-19, 20-12, 30-14)

Körmend, 600 néző, vezette: Török R., Dombai, Magyari.

Körmend: Ruják 6, Brown 10/3, Ferencz 10/6, Roberson 12/3, Shaw 31/9. Csere: Fodor G. 2, Farkas 4, Kutasi 2, Sonyák 5/3, Golomán -. Edző: Hencsey Tamás.

Sopron: Thomas 6, Gunn 10/3, Vesztergom 9/3, Tóth G. 5/3, Barovics 15. Csere: Takács 2, Gombás 2, Bus 5/3, Keresztes 9, Molnár B. -. Edző: Meszlényi Róbert.

A két csapat egy héttel ezelőtt Sopronban, a Krasznai Kupa döntőjében már találkozott, s akkor a piros-feketék nyertek (68-63). A Mogyorósy torna fináléjának első félidejében akadozott a körmendiek játéka. Hencsey Tamás hajtotta rendesen csapatát, amit Rujákék be is tartottak, ám közben támadásban sokat hibáztak. Az első húsz percben a Sopron pontosabban játszott (17. perc: 21-30), de a félidőhöz közeledve már jól hajráztak a vasiak (20. perc: 32-37). A harmadik negyedet 6-0-vel kezdték a Rába-partiak, és érezhetően átvették a játék irányítását. Remek védekezést mutattak be, és támadásaik is feljavultak. A Körmend a negyedik felvonásra is lendületben maradt, és teljesen szétzilálta a vendégek sorait (35. perc: 69-54). A nagyszerű teljesítményt nyújtó piros-feketék 2004, 2008 és 2011 után negyedszer nyerték meg a kupát. A sikerből az amerikai center, Matt Shaw kiemelkedő, egyben nagyon meggyőző játékkal vette ki a részét.

A harmadik helyért zajló meccsen a ZTE (Legjobb dobók: Puszta 16, Kovács 15/3, Simonics 13) 83-82-re győzött a Fürstenfeld (Grum 33, Zesak 13/12) ellen.

– Gratulálok a srácoknak, mindkét meccsen nagyon keményen játszottak – mondta Hencsey Tamás. – A döntő első félidejében ritmustalanul játszottunk, mert védekezésben nem voltunk elég agresszívek. Ezen javítottunk, a szünet után a lepattanózást is megnyertük, és a második félidőt már mi uraltuk. A próbajátékosok közül Shaw-nak a tornával lejárt a próbajátéka; s bizonyította, hogy köztünk van a helye.

A torna legjobb kosarasának (MVP) a hazaiak centerét, a két meccsen 56 pontot szerző Matt Shaw-t választották. A Mogyorósy család különdíját, az elmúlt szezon legjobb 22 éven aluli körmendi játékosának járó jutalmat tavalyhoz hasonlóan Golomán György vette át.