2012.09.03. 17:28

Mesterné bajnok

Fadd-Dombori - A sprint távú ob-val zárták a vasi triatlonosok a szezont. Érmet Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna hozott, aki korosztályában bajnoki címet szerzett.

A sprint távú (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) ob-t ezúttal is a Duna-holtágon és környékén rendezték meg. Összesen 1556 versenyző állt rajthoz, volt olyan kategória, ahol több mint százan tették próbára tudásukat. Indultak a SZoESE, a Kőszegi Triklub igazoltjai, valamint több vasi amatőr is. Az elitmezőny egyetlen Vas megyei résztvevője, Hóbor Péter (Kőszegi Triklub) 59:17 perces idővel a 17. helyet szerezte meg. Az amatőr nők ifjúsági korcsoportjában két SZoE-SE-s az első tízben zárt: Mester Dóra 1:05:18 órás eredménnyel a második legjobb futóidővel a hatodik, Cserjési Zoé 1:05:54-gyel a kilencedik helyen végzett. Az egyetlen vasi érem, ráadásul arany Mesterné dr. Temesi Zsuzsannáé lett, aki a 4549 éves hölgyek között 1:20:40 órás idővel jó futással nyert.

Másnap rendezték meg a mix váltó ob-t, ahol a serdülőknél a Kőszegi Triklub (Pillisz Réka, Marton Csaba, Karácsonyi Ildikó, Gódor Béla) 1:31:20-szal ötödik lett, az újoncoknál pedig 1:26:16-tal hatodik helyen zártak a kőszegiek (Gurisatti Jázmin, Schwahoffer Balázs, Spanrapt Liza, Nyúl Marcell). Rendeztek Én-Te váltót is, amelynek női abszolút rangsorában bronzérmet nyert A 3 testőr Kőszeg (Gódor, Karácsonyi, Hóborné) 1:38:12-vel, ez a 61100 év összéletkorú kategória első helyét jelentette. Ugyanitt a SZoESE Mester, Cserjési, Mesterné 1:40:17-tel ezüstöt szerzett.