2012.09.16. 19:35

NB III.: nyert a Répcelak, ikszelt a Sárvár, a végén bukott a Körmend

Vas megyei körkép – Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában az éllovas vendégeként nagy csatában kapott ki a Körmend, idegenből lopott értékes pontot a Sárvár, három vereség után nyert a Répcelak.

Csornai SE–Sárvár FC 2-2 (2-2)

Csorna, 150 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette: Varga.

Sárvár: SZAKOS – FÜLÖP, Varga, Sipos, TOLDI – HORVÁTH, Nagy, Csákvári (Likaj), Fehér (Sinka) – Szalai, Kocsis. Edző: Németh József.

Izgalmas, gólgazdag első félidőt produkáltak a felek, végül döntetlennel vonultak szünetre. Fordulás után a szél által támogatott házigazda nagy erőket mozgósított a győzelemért, de a sárváriak jól védekeztek, ráadásul gólveszélyes kontrákat vezettek. A döntetlen igazságos.

Gólszerzők: Dorogi (8.), Nagy (25.), ill. Csákvári (11.), Sipos (23.).

Németh József: – Rendre kulcsemberek hiányoznak tőlünk sérülés miatt, de igazi csapatként mindig megoldjuk ezt a problémát. Gratulálok a csapatomnak, egy jó Csornától loptunk pontot.

Móri SE–Répcelaki SE 0-2 (0-1)

Mór, 50 néző, vezette: Hofbauer.

Répcelak: HORVÁTH G. – ORBÁN, NYÍRŐ, Balassa, Pados – Varga, Csordás – DANCSECS – IVANCSICS (Szántó), MOLNÁR (Dulicz), Tamási. Játékos-edző: Balassa Péter.

Új hadrendben, motiváltan, remekül kezdte a meccset a Répcelak. Sorjáztak a vasi helyzetek, ám csak egyszer került a móri kapuba a labda. A második félidőben mindent egy lapra téve támadott a vendéglátó, ám a Répcelak egy szögletvariációból bebiztosította a – megérdemelt – győzelmét.

Gólszerzők: Dancsecs (31.), Tamási (71.).

Balassa Péter: – Tizennégy répcelaki katona bevette Mór kapuját. Ilyen harci szellemet várok el a jövőben is a fiúktól!

Balatonfüredi FC–Körmendi FC 3-2 (1-1)

Balatonfüred, 100 néző, vezette: Lapath.

Körmend: Hajgató – NAGY, CSENTERICS, Varga, Takács M. – Jakab (Sipos), BALIKÓ, MAKAI, Szalai – Németh (Esztegályos), NIKSZ (Horváth A.). Edző: ifj. Molnár Károly.

A forduló rangadóján jó iramú, színvonalas, izgalmas meccset játszottak a csapatok. A hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek kétszer egyenlítettek – másodszor már emberhátrányban. A csata a 92.percben dőlt el a szerencsésebb házigazda javára.

Gólszerzők: Tatai (21.), Tóth (57.) , Kovács (92.), ill. Niksz (37.), Szalai (85.).

Kiállítva: Varga (75.).

Molnár Károly: – Köszönjük a minket elkísérő szurkolóink támogatását. Jó kis meccset játszottunk, tíz emberrel is közel voltunk a meglepetéshez. Bár sokan bizonyára szeretnék, nem fogunk a kardunkba dőlni.

További eredmények: Hévíz– Újbuda 3-1, Mosonmagyaróvár– Nagykanizsa 2-0, Pápa II.–Komárom 5-0, Andráshida– Dorog 1-1.