2012.10.24. 16:58

A VSA hazai győzelme

Szombathely, Budapest - A női röplabda NB II. 2. fordulójában a Vasi Sport Akadémia hazai pályán nyert, a Haladás VSE-SZoESE idegenben kikapott.

Vasi Sport Akadémia - Honvéd Zrínyi SE 3:1 (20, 19, -16, 12)
Szombathely, 100 néző, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette:  Barabás, Prukner.
VSA: NÉMETH, TAKÁCS, Mikos, Simon, Kiss, Gőczi. Csere: SIPOS (liberó), Bokor, Illés. Edző: Mucsi Péter.

Az előző szezonban még a keleti csoportban szereplő - s ott bronzérmes - vendégek kezdtek jobban, a VSA a játszma közepén érte utol őket, s remek végjátékkal nyert is (25-20). A második szettben már jóval korábban nagyobb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, s Németh jó irányítójátékával, Takács ellenállhatatlan ütéseivel, jó nyitásokkal újabb lépést tettek a győzelem felé (25-19). Aztán hullámvölgybe kerültek, amit ki tudott használni a mezőnyvédekezésben és centertámadásban feljavult HZSE (16-25). A negyedik játékrészben 4-4 után robbantott, és állva hagyta ellenfelét a VSA (25-12).
Junior:  3:0 (7, 11, 8).

Közgáz SC-DSK - Haladás VSE-SZoESE 3:1 (10, -16, 17, 14)
Budapest, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Oláh, Sik.
HVSE-SZoESE: Koronczai, Szalontai E., Tóth L., Szalontai P., Werkman, Erdősi. Csere:  Horváth M. (liberó), Bodovics. Edző:  Bodzer Attila.

Az első szettben még aludtak a szombathelyi lányok (25-10). A másodikban Szalontai Petra nyitásaival nagy előnyre tettek szert a vasiak, s ezt a hazaiak már nem tudták behozni (16-25). A harmadik felvonásban 15-15-ig fej fej mellett haladt a két csapat, aztán a vendégeket sújtó játékvezetői tévedések megakasztották a menetelésüket (25-17). A záró játszmát a Közgáz már végig irányítása alatt tartotta (25-14).