2012.10.06. 19:33

Fotók: Vereséggel nyitott a Körmend

Körmend - A már csak két légióst a soraiban tudó Lami-Véd Körmend nem tudta ledolgozni az első félidőben megszerzett hátrányát a Kaposvár ellen, amelyben Swanston extrateljesítményt nyújtott.

Lami-Véd Körmend-Kaposvári KK 86-93 (23-33, 19-17, 18-20, 26-23)

Körmend, 1700 néző, vezette: Pálla, Török R., Tóth K.

Körmend: Ruják 15/6, FERENCZ 17/9, Brown 14/6, Farkas 6, Shaw 20/6. Csere: Fodor G. 5, Kutasi 5/3, Sömenek 4, Sonyák -, Csapai -. Edző: Hencsey Tamás.

Kaposvár: DUNN 11/6, Drahos 8/6, SWANSTON 43/27, Dávid 4, SPICA 18. Csere: Hendlein 9, Kiss -, Szőke -. Edző: Fekete Ádám.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-13. 7. perc: 16-17. 14. perc: 34-35. 20. perc: 40-50. 23. perc: 51-55. 30. perc: 60-70. 36. perc: 78-84.

Kipontozódott: Dunn (34.)

A galériáért kattintson a képre!

A szezon első bajnokiján nem tudott bemutatkozni Lamar Roberson – mivel már el is köszönt tőle a körmendi vezetőség.

Az első percekben még nagyjából együtt haladt a két csapat, mindkét oldalon egyéni akciókból próbáltak kosarakat szerezni. Összességében azonban a Kaposvár ragadta magához az irányítást, s a hazaiak csak pillanatokra tudtak 3-4 pontos hátrányukból faragni (7. perc: 16-17). Sajnos a védekezés nem nagyon üzemelt, s míg a vasiak légiósai egyszer-egyszer vétették csak észre magukat, a vendégek három külföldije húzta a csapatát. Így aztán 10 pontos különbség ledolgozása várt a Körmendre a második negyedben. Úgy tűnt, sikerülhet, mert agresszívebb lett a Rába-partiak játéka, Ferencz újabb triplájával 34-35-re is sikerült felzárkózni, de az igazi áttörés – a fontos pillanatokban elkövetett hibák (közte Hencsey edző technikaija) miatt meghiúsult. A szünetre visszarendeződött az eredményjelző 10 pontos kaposvári előnyre (40-50). A folytatásban megint indított egy felzárkózási kísérletet a vasi gárda, 51-55-re sikerült, aztán a pontatlanságok miatt újra nyílt az „olló” (30. perc: 60-70). A körmendieket dicséri, hogy a záró negyedben is mindent megpróbáltak, a 36. percre 78-84-re közelítettek, de míg Swanston tarthatalannak bizonyult – olyannyira, hogy 43 ponttal, közte 9 triplával fejezte be a meccset -, addig a hazaiak gyors támadásokra kényszerülve sokat hibáztak.

Hencsey Tamás: - Rengeteg kosarat kaptunk az első félidőben, a tervezett kemény védekezésünk nem valósult meg. A második félidőben jobb lett, de a mi két légiósunkkal szemben három volt, s az egyikük az extrábbnál is extrább teljesítményt nyújtott. Ezért nem tudtuk a kritikus helyzetekben fordítani.

Fekete Ádám: - Tudtuk, hogy Swanston kiváló játékos, de ma igazán extrát nyújtott. Igaz, ez a társak érdeme is, aki folyamatosan helyzetbe hozták. Örülök a győzelemnek, annak, hogy csapatként játszottunk, de a Körmend nem volt könnyű ellenfél.