2012.10.23. 16:17

Hengerelt a CVSE

Vas megyei körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokságban a vendég Celldömölk megyei rangadón verte a Körmendet. A Sárvár hazai pályán, a Bük pedig idegenben aratott magabiztos győzelmet.

Sárvárfürdő-Kinizsi–Komárom VSE 25-20 (12-7)

Sárvár, 70 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bódis, Markhard.

Sárvár: Takács – Kertész 2, Pintér 4 , Földi 5/3, Bősze 2, Horváth Sz., Fehér 4/3. Csere: Sulyok (kapus), Pupp 2, Tóth C. 1, Soós P. 4, Pataki, Soós R., Nardai 1. Edző: Csonka László.

A Kinizsi jól kezdte a mérkőzést, öt perc elteltével már 4-1- re vezetett. Ezt követően ugyan jött egy kisebb hullámvölgy (22. perc: 6-6), ám a folytatásban feljavuló védőmunkájának és kiváló kapusteljesítményének köszönhetően aztán már végig vezetve, magabiztosan győzött a sárvári gárda.

Ifi: 22-26 (16-8).

Körmendi DMTE–Celldömölki VSE-Vukánfürdő 14- 36 (2-20)

Körmend, 50 néző, vezette: Baranyai N., Baranyai Zs.

Körmend: Szépné – Szabó 2, Kiskós 3/1, Németh 3/1, Kovács, Adorján 2, Huszár 3. Csere: Török 1, Cser,Tahin, Kalamár, Bokor. Edző: Oláh Sándor.

CVSE: Szabó – Szomorkovits A. 2, Szomorkovits L. 5., Valsich , Németh5, Gőcze 7/ 4, Farkas A. 9. Csere: Farkas B. 2., Recse 4, Balogh , Füzfa 2 Freiberger, Bagics, Fülöp. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A papírformának megfelelő eredmény született a megyei rangadón. Az első félidőben a vendéglátó nagyon tisztelte az ellenfelét, így gyorsan eldőlt a mérkőzés sorsa. A rutinosabb celliek remekül védekeztek, hatékonyan, gyorsan támadtak, könnyedén nyertek.

Ifi: 23-26 (10-15).

Oláh Sándor: – Gratulálok a Celldömölknek! Remélem, a Bükkel vívnak majd csatát az első helyért.

Salamonné Csótár Adrienn: – Végig magabiztosan irányítottuk a játékot a fiatal Körmend ellen.

SZESE Győr–Dr. Lupo- Büki TK 19-21 (12-13)

Győr, 50 néző, vezette: Fábián, Földes.

Bük: Harasztovics – Binder 4, Udvardi 6/1, Szalai 1, Szondy 2, Szenczi, Hegyi 3. Csere: Fazekasné (kapus), Farkas 4/2, Mórocz, Pup 1, Fazekas, Bősze. Edző: Mátés István.

A vendégek jól elkapták a rajtot (10. perc: 2-5), de az egyetemisták nem hagyták magukat (17. perc: 6-6). A folytatásban szoros volt a meccs, igaz, rendre a bükiek vezettek. Fordulás után csak néhány percig bírta tartani a lépést a Győr (35. perc: 14-14). Az egyre jobban játszó vasiak megléptek, a végére nem maradt izgalom (58. perc: 17- 21). A szinte végig vezetô Bük biztosan nyert.

Ifi: 16-21 (6-9).