2012.10.15. 17:47

Kettőből kettő - Győzött a CVSE a dupla bajnokin

Budapest, Kiskunfélegyháza - Két bajnokit is játszott a hétvégén a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka címvédő, extraligás asztalitenisz-csapata - természetesen mindkét akadályt sikerrel vette.

Pénzügyőr SE-Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 2-8. - Budapest, extraligás férfi asztalitenisz-mérkőzés.
Páros: Varga S., Pálosi-Fazekas, Nagy 1:3 (2, -9, -4, -10) 0-1.
Egyéni, 1. forduló:  Varga S.-Szita 3:0 (10, 4, 3), Pálosi-Nagy K. 1:3 (-10, -9, 9, -9), Hoffmann-Fazekas 1:3 (-7, 7, -7, -2) 1-3.
2. forduló:  Varga S.-Nagy 1:3 (-10, -9, 7, -5), Hoffmann-Szita 3:2 (3, -7, -12, 6, 11), Pálosi-Fazekas 2:3 (-5, -8, 8, 6, -9) 2-5.
3. forduló:  Hoffmann-Nagy 0:3 (-6, -6, -13), Varga S.-Fazekas 1:3 (9, -4, -9, -2), Pálosi-Szita 2:3 (8, -8, -8, 7, -6) 2-8.

Szombaton a soros, 4. fordulóbeli program szerint a Pénzügyőrnél vendégeskedtek a celliek. A dolgukat leginkább Varga Sándor nehezítette, aki Szita Mártont legyőzte, Fazekas Pétertől és Nagy Krisztiántól pedig elvett egy-egy szettet. Izgalmasan alakult a PálosiFazekas csata: a celli játékos 2:0-s előnyt elvesztve kényszerült döntő szettre, amelyben még 8-5-re is ellenfele vezetett  innen fordított.

Győztek: Varga S. 1, Hoffmann 1, ill. Fazekas 3, Nagy K. 3, Szita 1, Fazekas Nagy K. páros.

Félegyházi ASI-CVSE-Swietelsky-Wewalka 4-6. - Kiskunfélegyháza, extraligás mérkőzés.
Páros: Szudi, Korponai-Fazekas, Nagy 1:3 (-7, 7, -5, -6) 0-1.
Egyéni, 1. forduló:  Móricz-Szita 0:3 (-3, -2, -9), Szudi-Fazekas 1:3 (-10, 11, -5, -1), Korponai-Nagy 3:1 (7, -3, 8, 10) 1-3.
2. forduló: Móricz-Fazekas 0:3 (-6, -7, -3), Korponai-Szita 0:3 (-6, -6, -4), Szudi-Nagy 3:1 (-9, 7, 9, 9) 2-5.
3. forduló: Korponai-Fazekas 0:3 (-11, -6, -3), Móricz-Nagy 3:0  játék nélkül, Szudi-Szita 3:0 (8, 7, 11) 4-6.

Vasárnap a 2. fordulóbeli Félegyháza elleni bajnokit pótolták a celliek. A páros mérkőzés első játszmájában Nagy Krisztiánnak meghúzódott a keze. Tovább játszott, még két egyéni meccset vállalt, de nem volt teljes értékű, az utolsó találkozójától már vissza is lépett  ezért a vártnál kisebb arányú győzelem. Fazekas a keddi Szuperliga-meccs óta megoldotta ütőborítás-problémáját, és mindhárom meccsén könnyen hozta a kötelezőt. Szita végig jól játszott, ám legnagyobb ifi riválisa, Szudi Ádám ezúttal még jobban.

Győztek: Szudi 2, Korponai 1, Móricz 1, ill. Fazekas 3, Szita 2, Fazekas-Nagy páros.