2012.11.23. 19:37

Az éllovas Cell egy pontot sem engedett át a második Szécsénynek

Celldömölk - Ha néhány meccs nem is volt olyan sima, óriási különbséggel verte a férfi Extraliga rangadóján az éllovas CVSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapata a Szécsény gárdáját.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka - Aloe-Invest SZERVA ASE Szécsény 10-0

Celldömölk, extraligás férfi asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Rosta, Bódi.

Páros: Fazekas, Nagy-Varga, Vitsek 3:1 (4, -8, 11, 8). Fazekas nehezen lendült játékba; szoros szettekkel ugyan, de magabiztos hazai siker született (1-0). Egyéni, 1. forduló:  NagyPodpinka G. 3:0 (3, 4, 3). Nagy nagyon simán nyert. Szita-Vitsek 3:2 (-10, 7, 8, -9, 9). Igen szoros mérkőzésen kerekedett felül a 17 éves Szita  rutinos, balkezes játékoson. Fazekas-Varga 3:1 (8, -7, 8, 11). Nagyon kiélezett játszmák végjátékában harcolta ki Fazekas a győzelmet (4-0). 2. forduló:  Nagy-Vitsek 3:2 (-9, 7, 8, -7, 9). Vitsek másodszor is döntő szettben, minimális különbséggel maradt alul. Fazekas-Podpinka 3:0 (6, 2, 9). Nem volt kérdéses Fazekas sikere. Ezzel - négy meccsel a befejezés előtt - már el is dőlt a két pont sorsa (6-0). 3. forduló:  Fazekas-Vitsek 3:0 (7, 2, 8). Vitsek nem tudta megnehezíteni Fazekas dolgát. Nagy-Varga  (-6, -11, 8, 3, 8). Nagy Krisztián már másodszor kényszerült döntő játszmára, de ezúttal is ő kerekedett felül. Szita-Podpinka 3:0 (8, 6, 9). Szita is veretlen maradt (10-0).

A 17 éves Szita Márton is mindhárom ellenfelét legyőzte. Fotó: Benkő Sándor

Rangadónak indult, hiszen az első és második helyezett találkozott, de megsemmisítő győzelem lett belőle.  Ugyan négy ötjátszmás meccsre is sor került, de összességében a címvédő CVSE egy pontot sem engedett ki a kezéből. Győzött:  Fazekas 3, Nagy 3, Szita 3, Fazekas-Nagy páros.

A celliek kedden is hazai környezetben játszanak: a nemzetközi Szuperliga csoportmeccsén a szlovén Puconci gárdáját fogadják 17 órától az alsósági csarnokban.