2013.01.30. 19:40

Magyar Kupa: a Falco jutott tovább!

A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének a visszavágóján a Falco ledolgozta öt pontos hátrányát, 95-83-ra verte a Kaposvárt, és továbbjutott a sorozatban.

Kaposváron 93-98-ra kapott ki a Falco, vagyis öt pontos hátrányból futott neki a visszavágónak. Ennek megfelelően motiváltan, nagy lendülettel esett neki ellenfelének (3. perc: 11-6). A sárga-feketék gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést. Alaposan meglepődött a Kaposvár, Fekete Ádám a 7. percben kénytelen volt maga köré gyűjteni tanítványait (19-11). Hiába, állandósult a 10 pont körüli hazai fór. Régen látott parádés teljesítménnyel rukkolt elő a Falco. A hazaiak űzték-hajtották megzavarodott ellenfelüket (12. perc: 35-19). Ugyanakkor a vendégek néha-néha azért betaláltak távolról. Közelről, akcióból ugyanis nem igen sikerült, mert a szombathelyiek remekül védekeztek, hatékonyan lepattanóztak. Nem lehetett megtörni a Kálmán által vezérelt hazaiak lendületét (17. perc: 52-34). Olyannyira nem, hogy kereken 20 pontos szombathelyi előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben (20. perc: 59-59). Fordulás után nem változott semmi, a Falco robogott, a Kaposvár szenvedett. Pedig a vendégek akartak, nem adták fel, minden létező taktikai eszközzel bevetettek. Hiába, a Falco könnyedén 20 pont fölött tartotta előnyét (28. perc: 75-50). Pedig a játékvezetők még véletlenül sem fújtak hazai pályát a vasiaknak. Az utolsó etapnak már nyugodtan futhattak neki a szombathelyiek (30. perc: 79-54). A negyedik játékrészben a Kaposvár minden mindegy alapon nagy rohamokkal nyitott, sikerült is ráijeszteni az egyre több könnyelmű hibát vétő vendéglátóra (35. perc: 83-67. De a Falco végül rendezte a sorait, visszaverte a támadást, és biztosan harcolta ki a győzelmet, a továbbjutást, hiszen 12 ponttal nyert.

Hosszú idő, sok vereség után mutatta mag a Falco, hogy mit is tud igazán.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely-Kaposvári KK 95-83 (27-15, 32-24, 20-15, 16-29)

Szombathely, 1200 néző, kosárlabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó, vezette: dr. Vígh, Cziffra, Jakab.

Szombathely: KÁLMÁN 236, Simon 5, WILL 156, IVOSEV 153, Zagorac 10. Csere: SZANATI 9, Rubin 5, Harazin 6, Váradi B. 7. Edző: Bencze Tamás.

Kaposvár: Kiss K. 63, Swanston 1312, DUNN 206, Hendlein 6, SPICA 18. Csere: Drahos 73, Dávid 7, Szőke 2, Fekete N. 4. Edző: Fekete Ádám.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 11-6. 7. perc: 20-11. 12. perc: 35-19. 18. perc: 55-36. 20. perc: 59-59. 23. perc: 65-41. 28. perc. 75-50. 30. perc. 79-54. 35. perc: 83-67. 37. perc: 87-67.

Kipontozódott: Szanati a 38., ill. Kiss K. a 40. percben.

Bencze Tamás: Bár az utolsó negyedben ismét volt egy rövidzárlatunk, ettől függetlenül nem volt kérdés, hogy ki fog nyerni, továbbjutni. Örülök a továbbjutásnak, de még jobban a győzelemnek. Végre sikerült átlépnünk egy olyan határt, amit eddig nem tudtunk. Nagyon fontos számunkra ez a diadal.

Fekete Ádám: Ma tompák voltunk, megérdemelten jutott tovább a Falco. Bár az utolsó negyedben azért megmutattuk, hogy van erő a csapatunkban.