2013.01.21. 19:35

Sima győzelem

Az NB I-es futsalbajnokság 18. fordulójában a Haladás a Debrecent fogadta. A felsőházba igyekvő vasiak a papírformának megfelelően megnyerték a meccset.

Swietelsky-Haladás VSE Debreceni EAC FC 6-1 (1-1).

- Szombathely, 600 néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Kovács, Rózsa (Rábel). HVSE: SIPOS - BAGÓ, Kottán, ÁGER, Egle. Csere: HALMOS, HORVÁTH P., Joó, CZEGLÉDI, Koronczai, Schimmer. Edző: Horváth Levente.DEAC: Szalánczi - Berecz, Kovács, Varga, Kövér. Csere: Fábri, Fülep, Nagy, Juhász. Edző: Darányi Antal.Gólszerzők: Horváth P. 2 (19., 21.), Jáger (25.), Halmos 3 (21., 38., 39.), ill. Kövér (11.).
Kiállítva: Berecz (34.).

Bátor játékkal, egészpályás letámadással nyitott a Debrecen. Alaposan meg is lepte a házigazdát. A szombathelyiek szenvedtek, a vendégek pedig sorra dolgozták ki helyzeteiket. Horváth Levente a 7. percben unta meg a szenvedést, időt kért. A folytatásban meggyőzőbb, erőszakosabb teljesítménnyel rukkolt elő a Haladás. Mégis egy kapuskidobásból indított kontra végén a DEAC szerezte meg a vezetést (11. perc: 0-1).

Halmos Máté (szemből) két góllal vette ki a részét a sikerből, Kottán Krisztián csak gólpasszokig jutott (Fotó:  Szendi Péter)

A hátrányba került házigazda feljebb tolta magát, beszorította ellenfelét, és egy perccel a lefújás előtt csak sikerült az egyenlítés (1-1). Fordulás után viszont alaposan belekezdett a HVSE, egy percen belül kétszer is debreceni kapuba került a labda. Előbb Halmos kotorta be Horváth Péter távolról eleresztett, kipattanó lövését. Majd Halmos visszaadta a gólpasszt Horváthnak, aki közelről nem hibázott (21. perc: 3-1). A DEAC megrogyott, sokat veszekedtek egymással a játékosai. A lendületbe jött házigazdát ez nem zavarta, rohamozott tovább. Ennek megfelelően a 25. percben a második hullámban érkező Jáger bombázott a kapuba egy hazai kontrát (4-1). A Debrecen erőlködött, de kapura nem volt veszélyes. A HVSE taktikus, ám szemre is tetszetős játékkal rukkolt elő. Sőt, a debreceniek rutinos játékosa, Berecz, a 34. percben begyűjtötte második sárgáját, kiállították. A közvetlen hajrában Halmos még kétszer feliratokozott a góllövőlistára  mindkétszer Joó forintos passzát váltotta gólra (39. perc: 6-1). Második félidei játéka alapján megérdemelten, simán nyert a HVSE.

Horváth Levente: - Az első félidő ismét görcsösre sikeredett, de amint vezetéshez jutottunk, nem volt gond. Fontos, megérdemelt sikert arattunk.