2013.02.06. 16:54

Nem ment a Szuperliga elődöntőjében a CVSE-nek

Zágráb - Tudása alatt teljesített a CVSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata a nemzetközi Szuperliga elődöntőjének első találkozóján. Így az amúgy erősebb Dr. Casl fölényes győzelmet aratott.

STK Dr. Casl-Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 6-1

Zágráb, férfi asztalitenisz Szuperliga elődöntő, első mérkőzés.

Páros: Japec, Zeng-Fazekas, Nagy 1:3 (7, -8, 9, 5). A harmadik szettben 9-9-nél még élt a celli esély, utána elszállt (1-0). Egyéni, 1. forduló: Redjep-Nagy 3:2 (8, -5, 5, -10, 10). A döntő szettben 10-7-es  előnyről vesztett Nagy a hazaiak harmadik számú játékosa ellen. Zeng-Szita 3:1 (-11, 2, 8, 6). A celliek ifiválogatottja az első játszmában meglepte ellenfelét, összességében azonban jobb volt a kínai játékos. Japec-Fazekas 3:1 (7, 6, -11, 6). Az első szettől eltekintve Fazekas sima vereséget szenvedett. Japecnek, még a Maribor színeiben, nem volt ennyi sikerélménye a CVSE ellen (4-0). 2. forduló: Zeng-Nagy 3:0 (4, 6, 7). A pontatlanul játszó Nagynak csak felvillanásai voltak. Redjep-Fazekas 0:3 (-12, -5, -9). Fazekasé volt a vasi csapat egyetlen győzelme. Japec-Szita 3:0 (5, 2, 5). Sima meccsen dőlt el a pont sorsa. (6-1).

Fazekas Péter (jobbról) és Nagy Krisztián edzőjükkel, Klampár Tiborral. Ezúttal nem ment a játék. Fotó:  Stemmer István

Miután elérte a hat győzelmet a zágrábi együttes, a további három egyéni meccset már nem is kellett lejátszani. A visszavágót február 11-én, hétfőn 17 órától rendezik az alsósági sportcsarnokban. A cellieknek csak matematikai esélye maradt a döntőbe jutásra.

Győzött: Zeng 2, Japec 2, Redjep 1, Japec-Zeng páros, illetve Fazekas 1.