2013.03.10. 18:07

Szünet után csak egy csapat volt a pályán

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában gyenge első félidőt követően a Szombathelyi Haladás II. végül magabiztosan, 4-1-re verte a BKV Előrét.

Vas Népe

Szombathelyi Haladás_BKV Előre 4-1 (1-1).

Szombathely, 100 néző, NB II-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés, vezette: Varga L.  Haladás II.: Mursits - Halmai, Szeles, JAGODICS  M., Farkas - Hegedűs (Angyal, 85.), HANZL, NÉMETH M. (Vlasits, 79.)  - Czafit, Simon A., Ugrai (Tóth L., 46.). Edző: Tóth László.  BKV Előre: Szentpéteri - TÓTH  A., Tóth M., Tányéros, Sebők - Molnár M., Horváth L. (Herbály, 89.), Szabó V., Csikós (Mayer, 69.) - Eszlátyi, Michel (Berki, 59.). Edző: Soós Imre.   A szakadó esőben a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, ám tíz perc elteltével a fővárosiak ragadták magukhoz az irányítást.  A Haladás jobbára védekezett, mégis vezetést szerzett. A 42. percben Németh Márió balról belőtt  szabadrúgását Jagodics hét méterről fejjel a bal sarokba csúsztatta (1-0). A 44. percben Michel egy csel után nyolc méterről a kapu közepébe lőtt (1-1). Szünet után az 50. percben Hanzl egyéni akció után tíz méterről a kapu közepébe emelt (2-1). Hét perc múlva Németh Márió 15 méterről  emelt a jobb sarokba  (3-1). A 61. percben Eszlátyi lőtt kapufát - a BKV nem adta fel. A 66. percben eldőlt a meccs: Tóth László két csel után tíz méterről a léc alá bombázott (4-1). Szünet utáni játékával megérdemelten nyert a Haladás II.

Jagodics Márk jól játszott, a védő szerezte a vasiak  első gólját (Fotó: Unger Tamás)

Tóth László: - A pálya, az ellenfél és néha saját magunk is megnehezítettük a dolgunkat. Ennek ellenére megérdemelten győztünk.

Baja_Tatabánya 1-2, Kozármisleny_Puskás Akadémia 1-1, Győr II._Veszprém 3-1, Csákvár_Sopron 1-1, Paks II._Kaposvár II. 0-1, Szigetszentmiklós_Ajka 2-0, Gyirmót_ZTE 2-1.