2013.04.30. 19:29

Kikapott Szolnokon, így befejezte a Falco

Szolnok, Szombathely - Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság negyeddöntőjének harmadik felvonásán is kikapott a Szolnoktól a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely, így befejezte a bajnokságot.

A szombathelyieknél ezúttal sem játszott a bokasérült Zagorac és a kezén ujjtörést szenvedő Jancsikin. A hazaiaknál az egyik légiós, Florence maradt civilben.

Simon Balázs és Kálmán László (labdával) harcolt. A Falco kapitánya ismét jól játszott, de nem tudta győzelemre vezetni csapatát. Fotó: Szendi Péter

Remekül kezdte a meccset a Falco, Ascserics mesternek már a 4. percben (5-12) időt kellett kérnie. A tanácsait meghallgatták a tanítványai, így szívós küzdelemben az első negyed végére megfordították az állást. A folytatásban már az Olaj diktálta a tempót. A hazaiak gyorsan, pontosan kosárlabdáztak, egyre növelték előnyüket. A szombathelyiek feszülten kosaraztak, alig-alig találtak gyűrűbe ebben az etapban mindössze 6 pontra futotta az erejükből. Kálmán reklamált túl hevesen, technikait harcolt ki magának. A rendkívül magabiztos hazaiak pedig minden vasi hibát könyörtelenül büntettek, igyekeztek gyorsan eldönteni a mérkőzés sorsát. A félidőben 15 pontos hazai fórt mutatott az eredményjelző (20. perc: 43-28). Fordulás után ismét belekezdett a Falco. A házigazdának ugyan sikerült visszavernie a rohamokat, de a remekül küzdő szombathelyiek látótávolságon belül tartották ellenfelüket (30. perc: 57-46). Sőt, a negyedik negyed elején sikerült ráijeszteni az elkényelmesedő vendéglátóra (33. perc: 59-54). Nagy bravúrral visszajött tehát a meccsbe Bencze Tamás tartalékos, sok fiatal játékost felvonultató csapata, de a meglepetés nem jött össze. A hajrát megnyomta a házigazda, a Falco pedig elfáradt. Bár a Szombathely nem adta olcsón a bőrét, érvényesült a papírforma, megérdemelten nyert a címvédő.

A Szolnok 3-0-val jutott a négy közé, a Falco számára pedig véget ért a szezon, a 7. helyen zárt.

Szolnoki Olaj KKSZOVA-Trend Optika KC Szombathely 80-61 (23-22, 20-6, 12-18, 25-15)

Szolnok, 1129 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, harmadik találkozó, vezette: Cziffra, Ádám, Pozsonyi.

Szolnok: Simon B. 93, SEHOVICS 159, Kalve 53, BELL 143, BÁDER 15. Csere: Horváth Á. 10, Szabó M. 2, Gay , Fodor M. 33, Németh I. 53, Markovics L. 2. Edző: Nenad Ascserics.

Szombathely: KÁLMÁN 199, Simon L. 73, Will 4, IVOSEV 103, Harazin 2. Csere: BOGNÁR K. 73, Szanati , Jarosevits 3, Váradi B. , Perl , Stafford 99. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 5-12. 8. perc: 18-19. 15. perc: 31-23. 18. perc: 40-27. 24. perc: 46-23. 29. perc: 52-43. 33. perc: 59-54. 36. perc: 69-58. 39. perc: 77-59.

Kipontozódott: Harazin a 36. percben.

Nenad Ascserics: Egy fiatal, motivált szombathelyi csapatot győztünk le. Pozitívum, hogy komolyan vettük a mérkőzést, de voltak rossz periódusaink. Fontos volt, hogy három meccsből letudjuk a párharcot, mert így lesz egy hét pihenőnk.

Bencze Tamás: Amit ígértük azt teljesítettük, ezúttal is 40 percen át küzdöttünk. Olykor jól is játszottunk, ha pontosabbak vagyunk még szorosabb is lehetett volna a végeredmény. Nem kell szégyenkeznünk a 0-3 után sem.