2013.04.28. 09:00

Nyert a Szolnok a Szombathely vendégeként

Szombathely - Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság negyeddöntőjének második felvonásán nagyot küzdött szombaton a Zagoracot nélkülöző SZOVA-Trend Optika KC Szombathely, ám kikapott a vendég Szolnoktól.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely-Szolnoki Olaj KK 89-97 (25-24, 27-32, 18-23, 19-18)

Szombathely, 1800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Vígh, Győrffy, Frányó.

Szombathely: Kálmán 16/6, Simon L. -, Will 11/3, Harazin 16, Ivosev 23/3. Csere: Váradi B. 5, Stafford - Szanati 4, Perl 12/3, Bognár 2. Edző: Bencze Tamás.

Szolnok: Florence 3, Horváth Á. 22/16, Markovic -, Gay 11/3, Báder 15. Csere: Bell 17/6, Szabó 6, Németh I. 7/6, Simon B. 7, Sehovic 9, Fodor -. Edző: Nenad Asceric.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-6. 7. perc: 20-15. 13. perc: 33-25. 16. perc: 42-35.perc: 20. perc: 52-56. 23. perc: 55-63. 26. perc: 63-69. 30. perc: 70-79. 33. perc: 79-83. 37. perc: 87-87. 39. perc: 89-93.

Kipontozódott: Báder a 38., Gay a 39. percben.

A hazai szurkolók szomorúan vették tudomásul, hogy a Falco kulcsembere, Zeljko Zagorac nem épült fel a mérkőzésre, civilben foglalt helyet a kispadon. A másik oldalon nem volt hiányzó, válogatott játékosok, minőségi légiósok sorakoztak fel.

Erős tempót diktálva, egészpályás letámadással nyitott az Olaj. De a Falco nem jött zavarba (3. perc: 7-6). Ivosev és Horváth ment bele egy dobópárbajba, Gay pedig aprította keményen a szombathelyieket. Tetszett a közönségnek, amit látott, mert nagyon úgy tűnt, hogy a Szolnok nem tud mit kezdeni a remekül játszó, motivált vasiakkal (7. perc: 20-15).

Rohant az Olaj, és Németh tripláival egy pillanatra átvette a vezetést. A játékvezetők nagyon tisztelték a vendégeket Ettől függetlenül a Falco akarta érvényesült a meccsen. A fiatal, nagyszerű napot kifogó Perl duplája után Asceric mester ismét maga köré gyűjtötte meglepettnek tűnő tanítványait (13. perc: 33-25). A sokadik érdekes játékvezetői ítélet után Bencze Tamásnál szakadt el a cérna, technikait kapott érte. Kálmán dobott egy triplát (45-37), a fault elmaradt, reklamált, gyorsan jött az újabb technikai. Érdekes körülmények közepette vette át a vezetést a félidő hajrájában a Szolnok (18. perc: 45-48). Will a dudaszó pillanatában behulló hármasa zárta a játékrészt (20. perc: 52-56).

Egy magabiztosabb, nyugodtabb Szolnok jött vissza a nagyszünetről (23. perc: 55-63). A vendégek jobban dobtak távolról, erősebbek voltak palánk alatt. De a Falco küzdött keményen, igyekezett látótávolságban tartani ellenfelét (26. perc: 63-69). Főleg a nagy formában játszó Harazin és Ivosev húzta a szombathelyiek szekerét. Az utolsó etapra hagyták a döntést a felek (30. perc: 70-79). Perl sokkolta - közelről, távolról - a Szolnokot. Nem adta fel a fiatal, saját nevelésű játékosokkal küzdő Falco. Tombolt a csarnok, Asceric edző pedig időt kért (3. perc: 79-83). A folytatásban sem tudta ráerőltetni akaratát a hazaiakra az Olaj. Olyannyira nem, hogy Ivosev a 37. percben egyenlített (87-87). A hajrában azonban kicsikarta a győzelmet a szerencsésebb Szolnok. A közönség felállva tapsolta meg a hazai csapatot.

Az egyik fél két megnyert meccséig tartó párharcban 2-0-ra vezet az Olaj. Folytatás kedden, Szolnokon.

Bencze Tamás: - Gratulálok a fiúknak, mindent megtettek, amit a mi állapotunkban meg lehetett tenni. A fiatalok is bizonyítottak. Nagyon akartunk nyerni, sajnálom, hogy nem jött össze.

Nenad Asceric: - Nehéz mérkőzésre számítottam, de arra nem, hogy ilyen sok gond lesz a védekezésünkkel. Ellenünk minden csapat nagyon motiváltan lép pályára. Ha három meccs alatt akarjuk lezárni a párharcot, akkor sok mindenben javulnunk kell.