2013.05.04. 20:36

Kísértette a sorsot a Haladás II.

Szombathely - Az NB II. 25. fordulójában a Haladás II. a Rohonci úton 2:0-ra kikapott a Győri ETO II.-től. Ezúttal nem sikerült fordítaniuk a vasiaknak.

A már-már megszokott "rend" szerint az ellenfél szerzett vezetést a Rohonci úton. A 13. percben Németh Márió passzolta el saját térfelén a labdát, Bellar lecsapott rá, a mellett megugró Farkas II-höz továbbított, aki 15 méterről a kifutó kapus mellett a kapu közepébe lőtt (0:1). A Haladás kezdeményezett többet, de helyzet nem adódott a szlovák Kamenar kapuja előtt. A félidő közepén Kalász 23 méteres lövését fogta a vendégek portása. A 40. percben jött az újabb győri csapás: Farkas II. ugratta ki a jobb oldalon Pakut, aki 11 méterről, ballal a hosszú, jobb sarokba lőtt (0:2).

Szünet után végleg áttette székhelyét a vendégtérfélre a Haladás II., melynek kapusa, Dombó akár a boltba is elugorhatott volna egy üdítőért - sokéig semmi dolga sem akadt a hálóőrnek. Az 56. percben aztán Köles a kezdőkörből emelt kapura, a visszafutó Dombó a léc fölé tolta a lasztit. A 70. percben Farkas bal oldali beadását Szakály nyolc méterről fejelte a léc fölé. A 73. percben Medgyes 20 méteres lövését fogta Kamenar. A 75. percben remek Kalász-Czafit-Kalász akció végén utóbbi 18 méterről centikkel lőtt a jobb sarok mellé. Hat perc múlva az aktívan futballozó Rácz 14 méteres próbálkozása kerülte el a bal sarkot. A 85. percben Hegedűs 24 méteres bombája szinte kettétörte a keresztlécet.

A Haladás II. szinte végig irányította a játékot, de gyakran túlbonyolította akciót, annyit passzolt, hogy azt a Barcelona is megirigyelhette volna. Alacsony színvonalú meccsen a győriek kevés helyzetüket gólokra váltották és három ponttal távoztak.

Szombathelyi Haladás II. - Győri ETO II. 0:2 (0:2)

Szombathely, 100 néző, NB II-es bajnoki-mérkőzés, vezette: Botló.

Haladás II.: Dombó - Angyal, Simon Á., Zsirai, Farkas M. - Szakály, Kalász, Németh M. (Hegedűs, 78.) - Gyurján (Rácz, 60.), Simon A. (Czafit, 58.), Medgyes. Edző: Tóth Lászó.

Jók: Farkas M., Kalász, Gyurján.

- Hetek óta kísértettük a sorsot, rendre előnyt adtunk ellenfelünknek, és futottunk az eredmény után. A jól védekező Győr ellen nem tudtunk fordítani - értékelt Tóth László.

Ness Hungary NB II, 25. forduló:

Nyugati csoport:

Szombathelyi Haladás II-Győri ETO FC II 0-2 (0-2)

Gyirmót-Kozármisleny 18.00

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia 61 pont/25 mérkőzés, 2. Kozármisleny 48/24, 3. Ajka 45/25

Keleti csoport:

Újpest FC II-Kazincbarcika 6-1 (2-1)
Szeged-Vasas 3-1 (1-1)
Orosháza-Nyíregyháza Spartacus 1-3 (1-2)
Putnok-Cegléd 2-0 (0-0)

Balmazújváros-Békéscsaba 17.30
DVSC-TEVA II - Szolnoki MÁV FC 17.30
Budapest Honvéd II-Mezőkövesd 17.30

Az élcsoport: 1. Vasas 46 pont/25 mérkőzés, 2. Mezőkövesd 45/24, 3. Békéscsaba 41/24