2013.05.01. 06:26

Nagy verést kapott a Körmend Pakson

Paks, Körmend - Csak az első negyedben tudta tartani magát a Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata az Atomerőmű elleni bajnoki negyeddöntő harmadik - idegenbeli - mérkőzésén.

A kezdőben helyet kapó Farkas Attila kosarával kezdődött a mérkőzés, és egészen a 4. percig a körmendieknél volt az előny (8-9). Aztán beindultak a paksiak, és csak Austinnak volt köszönhető, hogy az első negyed végéig sikerült tíz ponton belül tartani a hazaiakat. A vasiak támadási lehetőségeiről és azok kihasználásáról sokat elárul, hogy a második etapban Sonyák révén született meg az első hárompontosuk, és mivel az első öt percben más be sem talált, az ASE 11-0-s dobássorozatával már a 15. percben húsz pont volt a két csapat között. A nagyszünetig ezt a különbséget nagyjából sikerült tartani, de a harmadik negyedben ismét felvették hétmérföldes csizmájukat a paksiak. A körmendiek alig-alig tudtak dobni, és ugye a pontossággal is nagy gondok voltak. A 25. percben már 30 pontos differenciát mutatott az eredményjelző. Innen egy ideig felhagyott a szőnyegbombázással az Atom, a 36. percig nem nőtt tovább az előnye (90-62), de a továbbiakban már csak két Sömenek-büntetővel tudta megtoldani a 62 pontját a Rába-parti együttes. Így 45 pontos, igen meggyőző ASE-győzelemmel zárult a negyeddöntő harmadik mérkőzése.

Kyle Austin (labdával) volt az egyetlen a körmendiek közül, aki lépést tudott tartani a vasiakkal. Fotó: Szendi Péter

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, az Atomerőmű javára. A két csapat legközelebb pénteken 19 órától Körmenden találkozik.

Atomerőmű SE-Lami-Véd Körmend 109-64 (27-16, 32-15, 18-14, 32-19)

Paks, 600 néző, NB I-es férfi kosárlabda-rájátszás az 18. helyért, harmadik mérkőzés, vezette: Györffy P. A., Jakab L., Söjtöry T.

Paks: Williams 4, Levy 12/3, Vojvoda 126, KÖRTÉLYESI 22, Tóth 3. Csere: IDLET 14, Kámán 5/3, Kovács 8/3, EILINGSFELD 15/3, Kerpel-Fronius 9, Illés 33, Czinger 2. Edző: Schmidt Béla.

Körmend: Ruják 6, Fodor G. 5/3, Ferencz 8/6, AUSTIN 20, Farkas 5. Csere: Grebenár 1, Sonyák 3/3, Sömenek 2, Kocsis 8/6, Golomán 6. Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 3-4. 8. perc: 20-12. 15. perc: 38-19. 20. perc: 59-31. 25. perc: 68-37. 30. perc: 77-45. 35. perc: 90-62. 38. perc: 100-62.

Kipontozódott: Farkas a 38. percben.

Schmidt Béla: - Ma minden úgy sikerült, ahogy elterveztük. Nem téveszt meg minket ez a nagy különbségű győzelem. Folytatás Körmenden.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a Paksnak, abszolút megérdemelten nyert. Nagyon rosszul dobtunk, és nem volt bennünk elég erő ahhoz, hogy szoros meccset vívjunk. Hazai pályán mindent bele kell adnunk.

További eredmények: Kaposvár-Jászberény 94-85 (2-1, Kaposvár), Alba Fehérvár-Pécs 76-58 (2-1, Alba).