2013.05.13. 18:00

Zsódér szenioraranya, Mesterné bronzérmes a sprint duatlon ob-n

Kaszó - A duatlon sprint országos bajnokságon a szeniorok között Zsódér Zsolt arany-, Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna bronzérmet szerzett.

A Somogy megyei településen rendezett ob-n a Kőszegi Triatlon Klub utánpótlás-, a SZoESE szeniorversenyzőkkel képviseltette magát, illetve egyéni vasi indulók is rajthoz álltak. Hárman hoztak érmet.

A szeniorok 5 km futásból, 20 km kerékpározásból és 2,5 km úszásból álló távján a 107 fős férfi mezőny abszolút versenyében negyedik lett Zsódér Zsolt (SZoESE) 56:19 perccel, a 40-44-esek kategóriájában ez országos bajnoki címet ért. Zsolt korábban duatlonban és triatlonban is volt felnőtt magyar bajnok, tíz év kihagyás után indult újra. Igen jól sikerült tehát a debütálása a szenior kategóriában, illetve a SZoESE-ben. A női 45-49 éves korcsoportban Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna 1:21:40 órás időeredménnyel a bronzérmet szerezte meg.

Zsódér Zsolt (elöl)  útban élete első szenior bajnoki címe felé. Fotó:  SZoESE

Az újonc 1. korcsoport (0,6 km futás  2 km kerékpár  0,5 km futás) versenyében a körmendi Molnár Levente  9:45 perccel ezüstérmes lett.

Jobb vasi eredmények. Újonc 1., fiú:  2. Molnár Levente (Körmend) 9:45, 4. Marton Zsolt (Kőszeg, Triklub) 9:57, 10. Medvegy Gábor (Triklub) 10:59. Újonc 2., fiú:  5. Nyul Marcell (Triklub) 14:18. Lány:  6. Spankrapt Liza (Triklub) 15:04. Női, 45-49 év:  3. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE) 1:21:40. Férfi, 40-44:  1. Zsódér Zsolt (SZoESE) 56:19. Csapat, gyermek, fiú:  7. Triklub (Illés Péter, Molnár Gábor, Nyul Patrik) 1:19:25. Lány:  5. Triklub (Pillisz Réka, Marton Emese, Varga Kitti) 1:25:39.

Káptalantótiban utánpótlás duatlon ranglistaversenyt, illetve rövidtávú ob-t rendeztek.

Vasi eredmények. Férfi, újonc 1.: 7. Molnár Levente (Körmend) 18:48. Rövidtáv, férfi. 45-49 év:  10. Horváth Tamás (Szombathely) 2:32:42. 35-39 év:  7. Barasits József (Szombathely) 2:47:03.