2013.07.21. 22:00

A-divíziós az U20-as kosárválogatott

Harmadik helyen végzett a romániai U20-as B-divíziós fiú kosárlabda Európa-bajnokságon Magyarország Váradi Attila vezette együttese, így a következő Eb-n már a legjobbak között, az A-divízióban szerepelhet.

A magyar U20-as kosárlabda-válogatott vasárnap a harmadik helyért játszhatott Pitestiben. Az előzmények: a péntek esti negyeddöntőben Váradi Attila csapata 74-61 (20-15, 22-18, 19-14, 13-14)-re legyőzte Svájc válogatottját. A vasi fiúk közül Sinkovits Dániel nevéhez 2 pont fűződik, Simon Kristóf és Bognár Kristóf nem szerzett kosarat. A győzelemből a legnagyobb szerepet a magyar-amerikai kettős állampolgárságú Rosco Allen vállalt 22 pontjával, 16 lepattanójával.

A szombati elődöntőben az a Nagy-Britannia volt az ellenfél, amelytől a csoportmérkőzések során 65-60-ra kikapott a magyar csapat. Az első félidőt 39-33-as brit vezetéssel zárta a két gárda, a harmadik végére már a magyaroknál volt az előny (49-51). De Van Oostrum negyedik negyedben szerzett 14 pontjával a britek végül állva hagyták a magyarokat.

Nagy-Britannia -Magyarország 70-61 (24-17, 15-16, 10-18, 21-10).
A falcós játékosok közül Sinkovits 5, Simon 3 pontot szerzett, Bognár egyet sem.

Így a britek játszhatták a vasárnap késő esti döntőt, előtte pedig a magyar csapat Belgiummal találkozott a bronzmérkőzésen. A tét nemcsak az éremszerzés, de az A-divízióba kerülés is volt a B-divíziós Eb első három helyezettje kerülhet a legmagasabb osztályba.

A bravúros teljesítmény nyújtó U20-as válogatott szakvezetője a Szombathelyi Kosárlabda Akadémiát irányító Váradi Attila  (Fotó: Szendi Péter)

Magyarország -Belgium 70-69 (24-13, 14-14, 18-20, 14-22).

Nagyszerűen kezdett a magyar csapat, az első negyedben megszerzett előnyét jól tartotta a második és harmadik játékrészben is. Ezután nagy hajrát nyitottak az öt csoportmeccsüket veretlenül megvívó belgák. Fokozatosan zárkóztak fel, és egyre izgalmasabbá vált a csata. Hat másodperccel a vége előtt egy hárompontossal majdnem utolérték a mieinket (70-69). Gyors faultok, időkérések következtek, de az eredmény már nem változott. A mérkőzésen a szolnokiak játékosa, a szerb-magyar állampolgárságú Luka Markovics (27/9) és Rosco Allen (18) vitte a hátán. Sinkovits, Bognár és Simon nem szerzett pontot.

A mérkőzés után két nagy tettet is ünnepelhetett a magyar különítmény: a B-divíziós bronzérmet és az A-divízióba jutást.