2013.08.03. 17:20

Két piros lap, két tizenegyes: Szombathelyi Haladás - Győri ETO 2-2

Az NB I. 2. fordulójában a Szombathelyi Haladás fordulatos, élvezetes meccsen 2-2-s döntetlent játszott a tavalyi bajnok Győri ETO-val.

Szombathelyi Haladás - Győri ETO 2:2 (1:1)

Szombathely, 2490 néző,  játékvezető: Solymosi.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Devecseri, Tóth P. - Fehér, Szakály - Németh M., Nagy G., Halmosi - Radó.

Győr: Kamenar - Wolfe, Lipták, Djordjevic - Kamber, Mevongou, Dinjar,  Kronaveter - Varga R., Kink, Martinez.

A Haladásban a lázas beteg Predrag Bosnjak helyére Tóth Péter került a kezdőbe. Kimaradt Gyurján Bence, Németh Márió kezd.

A vasiak indították útjára a labdát.

A mieink tiszta fehérben, a győriek talpig zöldben lépnek pályára.

5. perc: Halmosi bal oldali beadását Nagy Gábor középen még eltévesztette, a hosszún érkező Radó azonban nem, kapura fordult, amikor Kamenar a kaputól kilenc méterre elhúzta a lábát. Tizenegyes és Solymosi kiállított a győriek kapusát! Jó pár percbe beletelt, mire a cserekapus Sztevanovics beállt, Dinjar jött le. A büntetőt Radó immáron a 8. percben a balra vetődő kapus mellett higgadtan a jobb sarokba helyezte (1-0).

14. perc: Szakály remek labdájával Radó iramodott meg, balról befelé cselezett, ám a lövés pillanatában a kivetődő Sztevanovics a kaputól hét méterre, szögletre mentett.

Változatos a meccs, a kiállítás után a félidő közepére a Győr összeszedte magát.

21. perc: Kronaveter a félpályáról ívelt előre egy szabadrúgást, Fehér fejelte szögletre a labdát - igaz, csak fél méterrel suhant el a jobb felső sarok mellett.

Az utóbbi percekben beszorultunk a térfelünkre.

A 27. percben ivószünet - ez most jókor jött.

29. perc: Martinez kapott sárga lapot.

31. perc: Németh Márió cselezte oda és vissza Martinezt, jobb oldali beadását Halmosi a kapuról hat méterre Sztevanovics kezébe fejelte.

32. perc: Varga Roland jobbról, 17 méterről elvégzett szabadrúgása veszélyesen csavarodott a léc alá, de Rózsa kapu fölé tolta a labdát.

34. perc: Varga Roland ívelt a jobb oldalon felbukkanó Kinkhez, aki középre lőtte a labdát, a teljesen üresen álló Martinez pedig hat méterről a jobb sarkba fejelte (1-1)

37. perc: Guzmics buktatta Varga Rolandot, sárga lap.

Élvezetes a meccs, mondjuk még inkább az lenne, ha mi vezetnénk.

44. perc: Radó balról beívelt szögletét Fehér, takarásból, hét méterről fejelte kapura, Sztevanovics elvetődve védett.

45. perc: Radó adott balról középre, Szakály lövését blokkolták a védők, a kipattanót Halmosi szúrta kapura, de ezúttal Sztevanovics hárított.

Négy perc a hosszabbítás.

46. perc: Németh Márió jobbról, 20 méterről leadott, jobb sarokra tartó bombáját védte Sztevanovics.

48.perc: Radó iramodott meg egy védővel a nyakán, majd kicselezte Sztevanovicsot, lőtt, ám a visszavetődő kapus óriási vetődéssel hárított.

Vége az első félidőnek. Eddig remek a meccs, gólokkal vezethetnénk.

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Szakály helyére Iszlai állt be.

52. perc: Iszlai 22 méteres, bal lábas lövésénél sokan gólt kiáltottak, ám a labda elszállt a jobb felső sarok mellett.

54. perc: Kink balról belőtt labdája a bíró szerint Guzmics kezére pattant a tizenhatoson belül, tizenegyes és sárga lap. Miután már volt egy ilyen kártyája,Solymosi kiállította a védőt. A tizenegyest Kink a jobb sarokba lőtte - Rózsa hozzáért a labdához, de nem tudta hárítani (1-2). A tévéfelvétel alapján a védő mellére pattant a labda.

57. perc: Radó kapott labdát, bevezette a tizenhatoson belül, egy  laza csellel átjászotta Djordjevicet, majd a kiinduló Sztevanovics lába között, hat méterről a kapu közepébe gurított (2-2)

61. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyére Kalász jött be.

65. perc: Lipták és Halmosi kapott sárga lapot.

66. perc: Csere a Győrben, Kronaveter helyett Burgos a pályán.

68. perc: Kalász jobb oldali beadását a rövid saroknál érkező Halmosi hat méterről Sztevanovics kezébe bólintotta.

Remek, lüktető a meccs és óriási a hangulat.

69. perc: Kamber buktatta Radót,sárga lap.

Támadunk-támadunk rendületlenül.

75. perc: Csere a vendégeknél, Varga Roland helyett Andric a pályán.

Kissé alábbhagyott az iram, de így is izgalmas a meccs.

80. perc: Nagy Gábor helyett Gyurján Bence állt be.

83. perc: Halmosi gurított a középen üresen érkező Kalászhoz, a középpályás 22 méteres, lapos lövése a jobb kapufáról vágódott ki.

84. perc: Radót buktatták a tizenhatoson belül, Solymosi szerint műesés volt, és sárga lapot adott a Haladás támadójának...

87. perc: Gyurján, 18 méterről, középről próbálkozott, csak centikkel ment a léc fölé a lövés.

Két perc a hosszabbítás.

Vége a mérkőzésnek, a Haladás óriásit küzdött, harcolt, győzelmet szalasztott el.