2013.08.30. 15:26

Két vállon a Lombard: Szombathelyi Haladás - Pápa 3:2

A labdarúgó NB I. 6. fordulójában péntek este hét órakor a Szombathelyi Haladás a Lombard Pápát fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

Szombathelyi Haladás–Lombard Pápa 3:2 (2:1)

Szombathely, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 3510 néző, vezette: Farkas Á.

Haladás:
Rózsa - Fehér,  Guzmics, Devecseri, Tóth P. - Simon Á., Szakály - Nagy G., Németh M., Halmosi - Radó. Edző: Artner Tamás.
Pápa: Szűcs - Tóth G., Nagy T., Struhár, Szabó O. - Arszics, Rodenbücher, Makszimovics, Tatjthy- Kenesei, Griffiths. Edző: Tóth Bálint.

Artner Tamás egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon: Schimmer Szabolcs kimaradt, helyére Simon Ádám került a kezdőbe.

A Haladás zöld felsőben, fehér nadrágban, fehér sportszárban, míg a Pápa fehér felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban futballozik.

A kezdőrúgást 30. születésnapja alkalmából Németh Péter végezte el.

A Pápa kezdte a játékot.

4. perc: Egy kipattanó labda Nagy Gábor elé került, aki 20 méterről magasan a léc fölé bombázott.

Tíz perc telt el, a Haladás birtokolja többet a labdát, a Pápa a védekezésre fekteti a hangsúlyt.

13. perc: 1-0. Devecseri pazar indításával Radó lépett ki egyedül, majd a kifutó Szűcs mellett 14 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

15. perc: Németh Márió iramodott meg a jobb oldalon, 11 méteres lövése centiméterekkel suhant el a jobb sarok mellett.

18. perc: Rodenbücher rúgta meg Radót, sárga lap.

21. perc: 1-1. Szabó Ottó bal oldali beadását a védőket és Rózsát is megelőzve a berobbanó Griffiths négy méterről fejelte a jobb sarokba (1-1).

28. perc: Szakály húzta vissza Arszicset, sárga lap.

A gól felhozta a pápaiakat, a szombathelyiek rengeteg labdát elpazarolnak, a  vendégek irányítják a játékot.

33. perc: Tóth Gábor rúgta fel Tóth Pétert, sárga lap.

35. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Fehér öt méterről fejelte kapura, Szűcs bravúrral piszkálta ki a jobb sarokba tartó labdát.

36. perc: 2-1!!!  Fehér jobbról kanyarította a kapu elé a labdát,a hosszún érkező Halmosi négy méterről a jobb sarokba továbbított (2-1).

43. perc: Radó tört be a bal szélen a tizenhatoson belülre, hét méterről a bal sarkot célozta meg, Szűcs bravúrral szögletre tolta a labdát.

44. perc: Radó iramodott meg Struhár mellett, a védő a tizenhatos előtt kézzel beleütött a labdába, Farkas sporttárs ezt viszont nem vette észre.

Vége az első félidőnek. Kevés helyzet, jó meccs, megérdemelt Hali-előny.

A második félidő kezdőrúgását Hujber Ferenc végezte el, aki 37. születésnapjára kapta a lehetőséget.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

46. perc: Radó tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, ahol Struhár fellökte. Tizenegyes és Struhár sárga lapot kapott.  A büntetőt Radó a balra vetődő Szűcs mellett a jobb felső sarokba vágta (3:1).

Lendületbe jöttünk...Na nem mintha eddig gond lett volna a lelkesedéssel.

59. perc: Kenesei 28 méteres, jobb sarokra tartó szabadrúgását védte Rózsa.

61. perc: Arszics 19 méteres, jobbról leadott lövését fogta Rózsa.

63. perc: Radó jobbról belőtt szögletét Tóth Péter öt méterről a bal hálótartó vasra fejelte.

64. perc: Németh Márió húzott el a jobb oldalon, visszapasszolt Radónak, aki egy csel után, tíz méterről lőtt, Szűcs ujjheggyel a léc fölé tolta a labdát.

65. perc: Kettőscsere a Pápában, Kenesei helyére Eszlátyi, Tajthy jelyére Orosz érkezett. Keneseit vastaps kísérte le a pályáról.

69. perc: Csere a Pápában, Szabó helyett Ivancsics a pályán.

71. perc: Radó balról belőtt szögletét a védőjét megelőző Tóth Péter öt méterről a jobb sarok mellé bólintotta.

A vasiak egyre nagyobb fölénybe kerültek, nyugodtan, tetszetősen játszottak, szinte valamennyi hazai akció gólveszélyt rejtette magában.

75. perc: Nagy Tamás rúgta fel Radót, sárga lap.

76. perc: Ivancsics bal oldali beadását Eszlátyi nyolc méterről, alig fejelte a bal sarok mellé. Csere a Haliban, Szakály helyére Ugrai állt be.

Mezőnymunka folyik. A Pápa jön előre, de a Haladás nyugodtan futballozik.

84. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Gyurján a pályán.

88. perc: Arszics 22 méteres szabadrúgása Rózsa hátáról pattant a hálóba (3-2).

90. perc: Csere a Haladásban, Radó helyett Bosnjak a pályán.