2013.09.23. 15:25

Pályán az NB II-es női csapatok

Jó eredményekkel kezdték a vasi csapatok az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2013/2014-es idényét.

Haladás VSE II. -Győri Audi ETO KC III. 29-25 (17-12). Szombathely, 150 néző, NB II-es női kézilabda-bajnokság, vezette: Nagy, Koller.

HVSE: Török - TAMÁSI 6, Dénes 2, Pamlan 3, Csire 3, Neudl, Németh V. 3. Csere: Szovák (kapus), Peitli, GYŐRFFY 4, Cser 4, Gorell, Csépke 4, Nagy. Edző: Józsa Krisztián.

Jó iramú meccset játszott a két fiatal, hasonló erőt képviselő csapat. A nagy adok-kapokból az első félidő végén (26. perc: 13-11) a Haladás jött ki jobban. A megszerzett előnyét pedig a fordulás után szervezett játékkal őrizte meg. Értékes győzelemmel mutatkozott be a mezőnynek az újonc HVSE. Ifi: 21-30 (7-19).

Körmendi DMTE -VADY Mosonszolnok 24-24 (14-13). Körmend, 120 néző, vezette: Antal, Antalné.

Körmend: Bertai Anett - TÖRÖK 4, ADORJÁN 5, Németh A. 3, Kovács D. 1, Kiskós 2/1, Huszár 2. Csere: Cser 2, Kalamár, Doktor 2, SZABÓ A. 2, Szél, Balogh E., Horváth T. 1, Bertai Alexandra. Edző: Oláh Sándor.

A tavalyi negyediket fogadta a tavalyi csoportutolsó. Ám a lelkes hazaiak felborították a papírformát, meglepték esélyesebb ellenfelüket. A végig nyílt meccsen felváltva vezettek a felek, végül bravúros döntetlent ért el a Körmend. Ám a meglepetés lehetett volna nagyobb is, hiszen másfél perccel a lefújás előtt még 24-22-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző ám hiányzott a rutin, a szerencse. Ifi: 38-24 (20-19).

Társaihoz hasonlóan a körmendi Török Eszter (labdával) is remek teljesítménnyel rukkolt elő (Fotó: Szendi Péter)

Celldömölki-VSE Vulkánfürdő -SZESE Győr 26 26 (12-14). Celldömölk, 100 néző, vezette: Réger, Vadróczki.

CVSE: Szabó - Freiberger 6, Szomorkovits L. 7, Vlasich 2, Szomorkovits A. 7, Füzfa 3, Sebestyén 1. Csere: Balogh, Geiger, Bagics. Edző: Rozmán Gergő

Jobban kezdte a mérkőzést a Győr (2-6), ám rendezte a sorokat a Cell, hamar utolérte ellenfelét. Fordulás fordított a hazai csapat, a félidő közepén pedig már biztosan vezetett (45. perc: 23-18). Ás sok technikai hibát vétettek a vasiak, sok kiállítást kaptak, így visszajött a meccsbe a SZESE, Végül döntetlennel zártak a csapatok. A sok kihagyott ziccer és büntető megbosszulta magát hazai oldalon. Ifi: 22-29 (9-14).

Tapolca VSE -Sárvárfürdő Kinizsi 19-30 (7-17). Tapolca, 100 néző, vezette: Bódis, Markhard.

Sárvár: Takács - Kazári 3, Bősze 3, Fehér 8/3, Soós 1, Szalai 4, Farkas 3. Csere: Balassa (kapus), Pintér 7/1, Nardai, Recse 1, Varga , Tóth, Csejtei. Edző: Pupp Adél.

Az első negyedórában akadozott a sárvári gépezet (14. perc:6-5), ezt követően viszont megváltozott a játék képe. A Sárvár a második 15 percben egy fantasztikus, 12-1-es szériát produkált, amivel állva hagyta ellenfelét. Biztos előnye tudatában a második játékrészben már egy kicsit kiengedett a sárvári gárda, de így is magabiztos győzelmmel nyitott. Ifi: 24-23 (10-12).