2013.09.23. 15:40

NB I/B: sokat futás, sok góllal

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában megszerezte második győzelmét a jó formában lévő Haladás VSE.

Győri Audi ETO KC II. -Haladás VSE 30-36 (17-19). Győr, 150 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Budai-Bok, Varga.

Győr: Balogh - Németh V. 1, Csoknyai 2, Bouti 2, LÁNYI 6/2, GUTTYÁN 7, TAKÁCS 5, Pusztai G. 2. Csere: Pusztai P. (kapus), Geráth 2, Horváth 3. Edző: Gyulai László.

HVSE: MÁRKUS - Pukler 6, Bolfán 4/1, MAYER 7/3, DEBRECZENI 3, Mórocz , NÉMETH K. 8. Csere: Czető 1, Gönczöl , Jámbor 2, CSÁSZÁR 5. Edző: Bölöni Roland.

Császár Zsófia jó játékkal járult hozzá a győzelemhez (Fotó: Unger Tamás)

Nagy lendülettel esett egymásnak a két fiatal csapat. Potyogtak a gólok, felváltva vezettek a felek (17. perc: 10-10). A szünetre kétgólos szombathelyi előnnyel vonulhattak a csapatok. Fordulás után pontosabb játékkal rukkolt elő a HVSE. Mind védekezésben, mind támadásban hatékonyabb lett a tempón pedig nem lassított. A hazaiak egyre nehezebben tartották a lépést, a mérkőzés így korán eldőlt (48. perc: 26-32). A végére már csak a különbség mértéke maradt kérdéses. A papírforma előzetesen győri siker ígért, így meglepő, ugyanakkor teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Haladás. Ifi: 54-31 (27-17).

Bölöni Roland: - Jók voltunk, mi nyertük meg a futóversenyt!