2013.10.30. 14:45

Sprint-rajt az ülőröplabda-bajnokságban

Vác - Egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte a magyar bajnokságot a Sprint SC ülőröplabda-csapata.

Vác volt a házigazdája a 2013/2014. évi ülőröplabda-bajnokság első fordulójának. A – Kovács L., Sipos Z., Schützenhoffer A, Gőczi R., Döbröntey I, Bíró P., Kovács J., Biczó – összetételű Sprint SC két meccset játszott.

Sprint SCCsakazért SE 3:1(28, 17, -21, 21)

A megerősödött szegediek meglepték a szombathelyieket, akik csak nagyon szoros csatában tudták megnyerni az első szettet (30-28). A második játszmát könnyebben gyűjtötték be az ötletesen játszó vasiak (25-17), utána viszont szépítettek a csongrádiak (21-25). Nagy csatát hozott a negyedik játékrész, amelynek végét a sprintesek bírták jobban (25-21)

Mozdulj SESprint SC 3:1 (-21, 26, 20, 17)

A címvédő Vác ellen sziporkázó játékkal kezdtek a szombathelyiek (21-25), a második játszmát azonban a feljavult hazaiak minimális különbséggel a maguk javára tudták fordítani (28-26). A folytatásban is fej fej mellett haladtak a csapatok, de a végén ismét a váciak örülhettek (25-20). Ezután egy kicsit megtört a sprintesek lendülete, és később már hiába próbáltak meg mindent, nem tudták utolérni a bajnokot (25-17).