2013.11.30. 17:05

Diadalmas Körmend

Szombathely – Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság 10. fordulójában a Falco megyei rangadón fogadta a Körmendet. A vasi derbit magabiztosan nyerte meg a remekül hajrázó vendégcsapat.

Vastag Nándor

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Inkognito Fashion Körmend BC
80-93 (22-22, 22-23, 24-26, 12-22).

– Szombathely, 3200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Farkas, Németh. Falco: Robinson 23/3, Timberlake 12, Perl -, Zagorac 26/6, Szabó M. 6. Csere: Harazin 8, Will -, Simon L. 4, Simon K. -, Bognár 1. Edző: Bencze Tamás. Körmend: Moore 15/3, Fodor G. 5, Ferencz 9/3, Török 11/9, Rakocsevics 19. Csere: El-Amin 25/9, Kutasi 2, Grebenár 2, Kusnyer 2, Sonyák -, Sömenek 3/3. Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9-1.
6. perc: 14-9. 15. perc: 33-33. 18. perc: 40-42. 20. perc: 44-45. 23. perc: 54-49. 28. perc: 62-62. 30. perc: 68-71. 34. perc: 69-81. 37. perc: 72-89.

Kipontozódott: Fodor G. a 33., Török a 38. percben. Mind a két csapat teljes kerettel vette fel a harcot. A vendégeknél voltak komolyabb létszámgondok, de mint azt Hencsey Tamás, a körmendiek edzője elmondta: mindenkit sikerült összedrótozni. A Falco kapta el jobban a rajtot. A hazaiak szinte minden támadást ponttal zártak (3. perc: 9-1), míg a vendégek nehezen kerültek helyzetbe, a büntetőket pedig gyengén dobták. Ám Török nem engedte ellépni a házigazdát, zsinórban két triplát is jegyzett. A Falco irányított, öt-hat pontos előnyben volt, a Körmend viszont tapadt ellenfelére (6. perc: 14-9).

A piros-feketéknél az új fiú, El-Amin remek játékkal mutatkozott be, ontotta a pontokat. Kiélezett csatát vívtak a felek, az első negyed utolsó pillanatában egyenlített a Körmend. A nehéz pillanatokban Robinson maradt higgadt a hazaiaknál, a másik oldalról El-Amin tartotta vele a lépést (24. perc: 33-29). Akárcsak az első etapban: vezetett a Falco, zárkózott, többször egyenlített a Körmend (16. perc: 35-35). Nagy csata zajlott a pályán, remek volt a hangulat a lelátókon. El Amin 20. pontjával átvette a vezetést a Körmend (18. perc: 40-42). A félidő hajrájában pedig már nem engedte ki a kezéből a vezetést a belelkesedett vendégcsapat (20. perc: 44-45).

Fordulás után próbálta felpörgetni a tempót a szombathelyi gárda, Zagorac irányításával sikerült is meglepni az ellenfelet. Hencsey mester gyorsan időt kért (23. perc: 54-49). Élesedett a csata, amit nehezen követtek a játékvezetők, szorgalmasan osztogatták a faultokat. A Falco foggal-körömmel őrizte előnyét, a Körmend keményen rohamozott (27. perc: 62-59). Rakocsevics talált magára a már kényszerből óvatosabban védekező, Falco-centerek között. Ismét egál lett az állás (28. perc: 62-62). A körmendi szurkolótor űzte, hajtotta övéit, a piros-fekete játékosok pedig felszántották a pályát, és előnyből futhattak neki a záró játékrésznek (30. perc: 68-71). A Falco idegesen, sok hibával kezdte a negyedet. Amit természetesen kihasznált a Körmend, és egyre növelte a fórját. A 32. percben már 11 pont volt a felek között (68-79).

Fotó: Ohr Tibor

Bencze Tamás időkéréssel próbálta megfékezni a körmendi rohamokat - sikertelenül. A folytatásban a piros-feketék agresszív, olykor önfeláldozó védekezéssel rukkoltak elő, amivel nem tudott mit kezdeni a Falco. Négy percnek kellett eltelnie az etapból ahhoz, hogy a házigazda gyűrűbe találjon – büntetőből (34. perc: 69-81). Megtört, szétesett a Falco, kimaradtak a büntetők, a ziccerek, egymást érték az eladott labdák, nem sikerült hozzáférni a lepattanókhoz. Korán eldőlt a mérkőzés sorsa – az előzmények alapján némileg váratlanul. Az utolsó perceknek már nem volt tétje (37. perc: 72-89). Három negyedig úgy tűnt, hogy a Falco kézben tartja a megyei rangadót. Ám az utolsó etapban a Körmend bizonyította, hogy jelenleg több erő, több tartás van benne, megérdemelten - a vártán jóval simábban - nyert.

Bencze Tamás: - Az első három negyedben minden rendben volt, azt viszont nem értem, hogy mi történt velünk az utolsó tíz percben – mindenestre méltatlan volt a Falcóhoz. Jár a gratuláció az ellenfélnek, mert hiába vezettünk többször is hat-nyolc ponttal, nem adta fel, jól harcolt. Elnézést kérünk a szurkolóinktól.

Hencsey Tamás: - Nagy öröm számomra, hogy nyertünk, gratulálok a csapatnak! El-Amin az első félidőben extrát játszott, Rakocsevics pedig a második félidőben tett hozzá sokat a játékhoz, de igazából csapatként nyertünk. Köszönöm a szurkolók segítségét, nélkülük nem sikerült volna!