2014.02.26. 15:05

Döntős a CVSE

A CVSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata kettős győzelemmel jutott a Pénzügyőr elleni elődöntőből a Klubcsapatok Szuperligájának fináléjába.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka–Pénzügyőr SE 2-6

Budapest, férfi asztalitenisz Szuperliga elődöntő, visszavágó.

Páros: Hoffmann, Fekete–Fazekas, Nagy 1:3 (-6, 10, -4, -5) (0-1). Egyéni, 1. forduló: Fekete–Szita 0:3 (-7, -12, -12), Varga–Fazekas 3:2 (-6, 8, -11, 5, 11), Hoffmann–Nagy 0:3 (-9, -9, -10) (1-3). 2. forduló: Varga–Szita 3:2 (-6, 7, -8, 7, 11), Fekete–Nagy 0:3 (-8, -10, -4), Hoffmann–Fazekas 0:3 (-4, -5, -9) (2-5). 3. forduló: Varga–Nagy 1:3 (-4, -10, 2, -6) (2-6).

A celliek tetemes előny birtokában várhatták a fővárosi visszavágót, hiszen egy hete az alsósági teremben 6-2-re győztek. Ezúttal is hasonló volt a rajtjuk. Ismét nyert a Fazekas–Nagy duó, és az első egyéni körben két győzelmet szereztek. Fazekas Péter bukta el nagy csatában – a döntő szettben 13-11-re – a Varga Sándor elleni találkozót. A nagyon jó napot kifogó Varga hasonló módon vette el a pontot Szita Mártontól is. De ezen a két meccsen kívül nem volt esélye a Pénzügyőrnek. Mivel a mérkőzés idejekorán eldőlt, az utolsó két egyéni találkozót már nem is kellett lejátszani.

Győzött: Varga 2, illetve Nagy 3, Fazekas 1, Szita 1, Fazekas–Nagy páros.

A már több bronzérmet is őrző – tavaly is harmadik – CVSE-nek első ízben sikerült döntőbe jutnia a Szuperligában. A fináléban az a Dr. Casl csapata lesz az ellenfele, amellyel tavaly az elődöntőt vívta. A horvát együttes végül az ezüstérmet szerezte meg. A döntő első mérkőzése március 10-én, Celldömölkön lesz, a visszavágót pedig március 18-án játsszák Zágrábban.