2014.02.26. 16:38

Három vereség az NB II-es fordulóban

Mindhárom mérkőzésén vereséget szenvedett a SZoESE-Sprint SC NB II-es férfi röplabdacsapata a bajnokság 7. tornáján.

SZoESE-Sprint SC–ZTE 1:3 (-16, -24, 17, -18)

A szombathelyiek megilletődötten kezdtek, és csak futottak az eredmény után – hiába (16-25). A második játékrészben felpörögtek, 4-5 ponttal vezettek is, de a finisben elemi hibákat vétettek, és a ZTE fordítani tudott (24-26). A folytatásban jó játékkal, végig vezetve szépíteni tudtak az egyetemisták (25-17). Aztán érthetetlen visszaesés következett, és a szett elején megszerzett előnyét végig tartartani tudta a zalai csapat (18-25).

SZTE EHÖK SE–SZoESE-Sprint SC 3:0 (19, 16, 16)

A fiatalokkal felálló szombathelyiek az első szett közepéig tartották magukat a jó erőkből álló szegediekkel szemben, de onnan igazolódott a papírforma (25-19). Hasonló koreográfia szerint végződött a következő két játszma is (25-16, 25-16).

SZoESE-Sprint SC– Pénzügyőr SE 0:3 (-19, -21, -22)

Másnap a házigazda Pénzügyőr ellen a Bai testvérekre már nem számíthattak a sprintesek. A fiatalok nem ijedtek meg, végig ott voltak a budapestiek nyomában. Teljesen egyenrangú ellenfélként csak a szettek végén tudták a nagyobb rutint és játéktudást a maguk javára fordítani a hazaiak.

A kétnapos tornán a SZoESE-Sprint SC-ben szereplő játékosok: Bai István, Guoth Roland, Szabó Gábor, Bai Tamás, Sipos Zoltán, Gőczi Roland, Marsai Richárd, Ujvári Tamás, Pék Marcell. Edző: Gőczi István.