2014.03.17. 11:55

Országos úszó diákolimpia - Eredményes Vas megyei versenyzők

Egy arany-, két ezüst- és öt bronzérmet szereztek a vasi versenyzők az úszó diákolimpia országos döntőjében.

Négyszázhetvenöt intézmény 1654 versenyzője vett részt az úszó diákolimpia háromnapos kecskeméti országos döntőjében. Minden számban a megyei győztesek indulhattak. Vas megye 66 számban szerzett indulási jogot, de csak 45-ben álltak rajtkőre versenyzői. Az öt korcsoportban összesen nyolc érmet szereztek a vasiak. A dobogó legfelső fokára Barta Márton (Paragvári) állhatott fel a IV. korcsoportos A kategóriások (versenyengedéllyel rendelkezők) 100 méteres hátúszó száma után, 100 m mellen pedig bronzérmes lett. Ezüstérmet Horváth Lilla (Bercsényi, I. kcs., 50 m hát) és a Bolyai V–VI. korcsoportos 4x50 m-es fiúváltója – Pécz Dávid, Bíró Bálint, Widder Botond, Widder Konrád – szerzett. Az öt bronz-éremből Barta Hanna (Paragvári, II. kcs., 50 m gyors, 50 m hát) kettőt is nyert, illetve Imre Juliánusz (Bolyai, III. kcs., 100 m pillangó) és Pécz Dávid (Bolyai, V–VI. kcs., 100 m mell) állhatott még fel a dobogó harmadik fokára.

Egy arany- és egy bronzérmével Barta Márton volt a legeredményesebb vasi úszó (Fotó: Horváth Csaba)

Jobb Vas megyei eredmények. I. korcsoport, lány, 50 m gyors: 6. Horváth Lilla (Bercsényi) 36,85. 50 m hát: 2. Horváth Lilla (Bercsényi) 41,78.

II. kcs., lány. 50 m gyors: 3. Barta Hanna (Paragvári) 30,67. 50 m hát: 3. Barta Hanna (Paragvári) 36,20.

III. kcs., B kategória, fiú. 50 m mell: 9. Nagy Benedek (Gárdonyi, Sárvár) 43,93. 100 m hát: 9. Székely Bálint (Bolyai) 1:28,47. 4x50 m: 9. Bolyai (Németh Máté, Kámán Gergő, Hamar József, Székely Bálint) 2:33,93. A kategória, fiú. 100 m mell: 6. Imre Juliánusz (Bolyai) 1:17,70. 100 m pillangó: 3. Imre Juliánusz (Bolyai) 1:06,20. Lány, 4x50 m: 7. Zrínyi (Farkas Kata, Veszprémi Lilien, Pósfalvi Dalma, Dancsecs Boglárka) 2:09,47.

IV. kcs., B kategória. Fiú, 100 m mell: 10. Kovács Kristóf (Celldömölk) 1:27,21. A kategória, Fiú, 100 m gyors: 7. Fekete Csongor (Celldömölk) 58,52. 100 m hát: 1. Barta Márton (Paragvári) 1:01,57. 100 m mell: 3. Barta Márton (Paragvári), 100 m pillangó: 5. Fabríczius László (Reményik) 1:02,23. 4x50 m: 5. Gothard (Ekler Bendegúz, Horváth Ákos, Polcsik Máté, Rédli Rajmund) 1:52,61.

V VI. kcs. B kategória. Fiú, 100 m mell: 3. Pécz Dávid (Bolyai) 1:13,90. 4x50 m: 2. Bolyai (Pécz Dávid, Bíró Bálint, Widder Botond, Widder Konrád) 1:51,45. Lány, 100 m gyors: 5. Buti Nikolett (Kölcsey) 1:08,09.100 m hát: 10. Buti Nikolett (Kölcsey) 1:23,44. A kategória. Fiú, 4x50 m: 8. NLG (Juhász Máté, Szabados József, Jenei Dániel, Hajmási András) 1:48,15.