2014.04.27. 14:55

Bronzérmes a Répcelak

Répcelak - A nagy rivális Ferencváros elleni hazai győzelmével bebiztosította harmadik helyét a Szuperligában a Répcelaki SE férfi tekecsapata.

Répcelaki SE–Ferencvárosi TC 6:2 (3578-3476)

Répcelak, férfi teke Szuperliga, rájátszás az 1–4. helyért.

Répcelak: Gosztola 611, Rudolf 599, Ritter 607, Vörös 602, Pete S. 594, Farkas 565. Edző: Kiss Zsolt.

FTC: Batki 587, Danóczy 620, Rendes/Budai 562, Bíró 584, Tóth/Kecskés 532, Pete L. 591.

Gosztola László 611 fája volt a legjobb répcelaki eredmény. Fotó: Kiss Teodóra/archív

Nagy csata után pontosztozkodás született az első sorban. Hazai részről Gosztola László 611, a vendégektől Danóczy Richárd 620 fával – a mérkőzés legjobb eredményeivel – szerzett pontot csapatának. Amúgy is kiegyenlített volt az állás, hiszen csupán 3 fás előnyt tudtak kicsikarni a répcelakiak. A második sorban azonban már egyértelműen a vasiak felé billent a mérleg nyelve: Ritter Tamás 45, Vörös Milán 18 fával múlta felül riválisát. A záró körben a répcelakiak még úgy is növelni tudták a különbséget, hogy az egyik csapatpontot elvitte az FTC – mert Pete Sándor 62 fával kerekedett felül, Farkas Imre viszont csupán 26-tal maradt alul.

A Répcelaki SE az utolsó – május 10-ei, FTC elleni idegenbeli – bajnoki mérkőzés eredményétől függetlenül már bronzérmesnek tekinthető. A legmagasabb osztályban harmadik szezonját töltő vasi együttes megismételte tavalyi harmadik helyezését, de előbbre is lépett, hiszen az ifjúsági csapata kimagasló teljesítménnyel bajnoki címet szerzett, a felnőttek pedig a nemzetközi NBC Kupában a tavalyi 12-nél jóval előkelőbb helyen, a hatodikon zártak. Ifjúsági: 4:0 (1146-1126). ifj. Móricz 567, Babos 579, illetve Felvégi 562, Sárosi 564.