2014.04.22. 14:25

Második a Sprint SC

Szombathely - Három meccséből egyet tudott megnyerni a Sprint SC csapata az ülőröplabda-bajnokság felsőházi rájátszásának hazai rendezésű, 2. fordulójában.

A volt Szent-Györgyi iskola tornatermében a felsőházi rájátszásban másodszor játszott körmérkőzést a négy csapat.

Sprint SC- Mozdulj SE 1:3 (-16, -24, 20, -15).

A szombathelyiek munkahelyi elfoglaltsága miatt nélkülözték Werkman Viktóriát és Biczó Zoltánt. Az első szettet a bajnoki címvédő váciak simán nyerték (16-25). A másodikban feléledtek a vasiak, jól játszottak, csak nüánszokkal maradtak alul (24-26). A harmadik játszmában már a finisben is jól koncentráltak (20-25). Innen viszont nem volt tovább, fölénybe került a Vác, a sprintesek visszaestek (15-25).

Sprint SC- OKI Feniks 0:3 (-23, -25, -11).

A Szerbiából érkezett kikindaiak ellen már Gőczi Roland sem tudott a szombathelyiek rendelkezésére állni, hiányát különösen az első két szett végjátékában érezték meg. Miután mindkettőt szoros csatában elbukták (23-25, 25-27), végleg kedvüket vesztették (15-25).

Sprint SC- Csakazért SE 3:1 (13, 15, -23, 13).

A szegediek ellen sikerült megszereznie első győzelmét a tornán a Sprint SC-nek. Bár két gyors játszmagyőzelem (25-13, 25-15) után a harmadik játékrészt elkönnyelműsködték (23-25), a negyedikre újrarendezték soraikat és nyertel (25-13).

Balról a Sprint SC-ben Kovács László (1) és Bíró Péter (15)  (Fotó: Horváth Csaba)

További eredmények: Csakazért SE- OKI Feniks 1:3, Mozdulj SE -Csakazért SE 3:0, Mozdulj SE- OKI Feniks 3:0.

A Sprint SC csapatában Kovács József, Sipos Zoltán, Schützenhoffer Antal, Gőczi Roland, Kovács László, Döbröntey István és Bíró Péter szerepelt. Edző: Gőczi István.

A május 18-ai, utolsó, budapesti forduló előtti állás: 1. Mozdulj SE 38 pont, 2. Sprint SC 27, 3. OKI Feniks 25, 4. Csakazért SE 11.