2014.05.05. 14:05

Nagyot küzdött a HVSE női kézicsapat

A Kozármisleny vendégeként tavaszi 10. győzelmét is begyűjtötte a Haladás VSE NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Kozármisleny SEHaladás VSE 30-32 (15-13)

Kozármisleny, 150 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kiss Z., Kuklis.

Kozármisleny: Füzesi – TÓTH A. 6, Tóth B. 5, KRÁNER 9/5, Székely 3, Gyenis 2, Vincze 1. Csere: Pálmai 3, Sztárai 1. Játékos-edző: Székely Katalin.

HVSE: MÁRKUS – Mayer 10/2, Bolfán 2, Debreczeni, Pukler 7/2, Szecsődi 2, Szendrei 5. Csere: PŐCZE (kapus), Császár 4, Gönczöl 2. Edző: Bölöni Roland.

Bolfán Nikolett ismét hasznos játékkal rukkolt elő. Fotó: Szendi Péter

A 24. játéknapon a jó erőt képviselő Kozármisleny látta vendégül a már biztosan bronzérmes Haladást. Talán a hosszú utazás, valamint a tétnélküliség is rányomta a bélyegét a szombathelyiek játékára, mert álmosan, sok hibával kezdtek (6. perc: 5-1). A házigazda pedig büntette a hibákat, sokáig kézben tartotta az irányítást, igaz, a HVSE látótávolságban maradt (36. perc: 19-14). A második félidő közepén azonban elkapta a ritmust a zöld-fehér gárda, egyre nagyobb tempót diktált. Egyenlített (52. perc: 22-22), majd a szoros hajrában (57. perc: 28-28) jobb erőnlétének köszönhetően kicsikarta a sikert. Ifi: 37-26.

Bölöni Roland: – Gratulálok a lányoknak, ugyan nem játszottunk jól, de nagyot küzdöttünk. Megvan a tavaszi 10. is!