2014.05.06. 13:45

Pályán a lányok - Cellben nyert rangadót a Sárvár

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 21. fordulójában megyei rangadót nyert Cellben a Sárvár. De győzött a Haladás II. és a Körmend is, kikapott viszont a Bük.

Körmendi DMTE–Tapolca VSE 36-29(18-13)

Körmend, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Arnold, Kosztend.

Körmend: Bertai Anett – Török 4, Adorján 4, Szabó, Kovács 6, Szoták 9/2, Cser 3. Csere: Károly (kapus), Kiskós 8/2, Bertai Alexandra, Benedek, Bokor 2, Kalamár, Faragó, Manhertz, Huszár. Edző: Oláh Sándor.

Az első 20 percben látványos megoldások, ám bosszantó hibák jellemezték a házigazda játékát (10-10). A félidő végére viszont magára talált a Körmend, főleg a védekezését rendezte, egy 8-3-as etappal megnyugtató előnyt harcolt ki magának a szünetre. A második játékrész első periódusában tovább nőtt a hazai előny (38. perc: 25-15), ám a biztos győzelem tudtában a végére kiengedett a házigazda. Ifi: 40-15.

Haladás VSE II.–VADY Mosonszolnok 37-19 (17-13)

Szombathely, 200 néző, vezette: Kiss, Vámosi.

HVSE: Vaskó – JÁVORICS 7, Bolfán 4/2, SZECSŐDI 7, CSÁSZÁR 8/2, Mórocz 2, Gerencsér 1. Csere: SZOVÁK (kapus), CZETŐ 7, Doncsecz 1, Cser. Edző: Bölöni Roland.

A mérkőzés elején még tartotta magát a bronzéremre pályázó vendégcsapat, de fordulás után nem maradt esélye az NB I/B-s játékosokkal megerősített, remekül játszó szombathelyiek ellen. A második félidőt 20-6 arányban nyerte meg az erőtől duzzadó házigazda. Ifi: 36-13.

Celldömölki VSE Vulkánfürdő–Sárvárfürdő Kinizsi 31-34 (17-16)

Celldömölk, 100 néző, v.: Kovács, Mándli.

CVSE: Balogh – Freiberger 2, Szomorkovits L. 9, Vlasich 2, Kovács 7, Füzfa 1, SEBESTYÉN 7. Csere: Szabó, Fülöp, Geiger 1, Nagy 2. Edző: Rozmán Gergő.

Sárvár: Takács – Kazári 1. Bősze 6, Fehér 4/2, Soós P. 7, Horváth C. 6/1, Farkas 5. Csere: Varga Á. (kapus), Földi 4, Nardai, Soós R., Varga E. 1, Vajda, Tóth C. Edző: Pupp Adél.

Jobban kezdte a rangadót a Sárvár (4-8), majd hazai időkérés után fordított a CVSE (13-12), és egygólos előnyét megőrizte a félidő végéig. A második játékrészt a celli lányok kezdték jobban, 22-18-ra léptek el. De nagyon összekapta magát a Sárvár, fordított, megnyugtatót fórra tett szert (23-29) előnyét pedig beosztotta a meccs végéig. Izgalmas, közönségszórakoztató és fordulatos mérkőzést játszott a két csapat. Ifi: 25-37.

Rozmán Gergő: – A második félidei hullámvölgyünk túl mélynek bizonyult, hiába küzdöttek remekül a lányok. Elfogytunk a bajnokság végére.

Pupp Adél: – A mai győzelem igazi csapatmunka volt, amiben mindenkinek megvolt a maga szerepe. Minőségi cseréinknek köszönhetően végig bírtuk az iramot!

Veszprém Barabás KC II.–Dr. Lupo Büki TK 25-21 (13-12)

Veszprém, 100 néző, vezette: Őri, Szalay.

Bük: Harasztovics – Szalai 4, UDVARDI 12, Farkas 1, Pup, Szenczi, Hegyi 2. Csere: Kálmán (kapus), Pataki 1, Sebestyén 1/1, Ravadits, Kondics. Edző: Mátés István.

Több hiányzóval utazott el a rangadóra az éllovashoz a második Bük. De jól kezdte a meccset (4. perc: 1-3), sokáig tartotta is a lépést esélyesebb ellenfelével. Nehezítette a vasiak helyzetét, hogy az első félidőben sérülés miatt elvesztette Sebestyén Fannit. Udvardi góljai a második játékrész elejéig tartották meccsben a Büköt (35. perc: 15-15). Aztán a házigazda felőrölte ellenfele ellenállását (45. perc: 20-15) és biztosan nyert. A Veszprém győzelmével bajnok lett, a Bük pedig a hátralévő két fordulóban a dobogó második fokért harcol. Ifi: 36-21.