2014.07.15. 12:09

Újabb lépés az A divizióban maradásért

Heraklion – Újabb győzelmével kiharcolta az A divízióban maradást a magyar U20-as férfi kosárlabda-válogatott a korosztály görögországi Európa-bajnokságán.

Magyarország–Csehország 73-64 (17-25, 13-9, 31-10, 12-20).

Magyarország: Simon 9, Váradi 14/6, Perl 15, Bognár 6, Molnár 12. Csere: Bazsó 4, Bán 7/3, Sinkovits, Bakk 2, Csákvári 2, Török 2, Garamvölgyi. Vezetőedző: Váradi Attila.

Van ok az örömre. Balról a Körmendről indult Molnár Márton és három falcós, Bognár Kristóf (13), Perl Zoltán (9) Simon Kristóf (6).

Fotó: FIBA Europe/Matteo Maichi

Mivel hétfőn a csehek 36 ponttal kikaptak a németektől az a divíziós Európa-bajnokság 13–20. helyeiért zajló rájátszásban, győzelmet várt mindenki az oroszokat nagy bravúrral, 59-58-ra legyőző magyaroktól. Ehhez képest az első negyedben csak négy percig tudta tartani a lépést a kilenc vasi kötődésű játékost is soraiban tudó magyar együttes – elsősorban Váradi Benedek révén (9-10). A negyed végére nyolc ponttal léptek el a csehek és a nagyszünetig is csak négyre sikerült felzárkózni (30-34). Fordulópontot csak a harmadik etap hozott, a 24. percben Simon Kristóf egyenlített, majd az addig csak gólpasszokkal kitűnő Perl Zoltán megszerezte első kosarát. Miután a negyed végéig csak ő összesen 11 pontot termelt, óriásléptekkel húztak el a mieink (30. perc: 61-44). Az utolsó játékrészben volt két megtorpanás is – az elején, illetve 67-52 után, amikor a csehek 12 pontjára csak 2 volt a válasz. Másfél perccel a vége előtt már csak öt pont volt a differencia (69-64), de Perl két büntetőjével és gólpassza nyomán – amiből Simon zsákolt – a magyarok bebiztosították a győzelmüket.

A csoportban Váradi Attila együttese két győzelemmel áll az élen. Ám miután kedden délután az oroszok 70-58-ra legyőzték a németeket, továbbra is nyitott még az A divízióban maradás kérdése. A magyarok a ma 13.45-kor kezdődő, Németország elleni mérkőzésen egy győzelemmel megnyugtathatják az értük szorítókat.