2014.07.18. 15:05

Kikapott és kiesett az U20-as kosárválogatott

Heraklion - A magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott Montenegró elleni vereségével elvesztette utolsó esélyét a bentmaradásra az A divíziós Európa-bajnokságon.

Magyarország–Montenegró 59-70 (14-23, 18-12, 13-16, 14-19). – Rájátszás a 17–20. helyért.

Magyarország: Sinkovits 3/3, Perl 13/3, Bakk 4, Bognár 16/3, Molnár 6 Csere: Bazsó 8/3, Bán 4, Csákvári 4, Garamvölgyi, Török 1. Vezetőedző: Váradi Attila.

A magyarok utolsó előtti mérkőzése a krétai U20-as Eb-n arról volt hivatott dönteni, hogy marad-e még esély megőrizni az A divíziós tagságot. Mert csak a győztes szállhat harcba vasárnap a bentmaradásért. A nagy téttel bíró meccsen Váradi Benedek mellett egy másik falcós játékost, az irányító Simon Kristófot is nélkülöznie kellett a csapatnak.

A 4. percben még a magyarok vezettek, de az eladott labdáikat és kihagyott dobásaikat kihasználva el tudott húzni a lehetőségeivel élő montenegrói együttes. A második negyedben megkezdődött a felzárkózás a 9 pontos hátrányból, de a félidőben már nem sikerült az áttörés (32-35). Szünet után úgy tűnt, lehet még folytatás, Bognár Kristóf pontjaival 41-38-ra már a magyarok vezettek. De a dobóteljesítményben, lepattanózásban is jobb montenegróiak nem hagyták magukat, hatpontos hátrányból (45-51) kezdődött a záró etap. Amelyben a különbség már csökkent, sőt nőtt – a 36. percben a 10 pontot is elérte.

A vereség azt jelenti, hogy Váradi Attila együttese vasárnapi utolsó meccsén a 19–20. helyért léphet pályára – Svédország ellen (13.45). Mivel a 20 csapatos Eb utolsó három helyezettje kiesik, ezzel az is eldőlt, hogy 2015-ben a B divízióban folytatja az U20-as magyar válogatott.