2014.08.05. 18:15

Harmadik csoportmeccsét is elbukta a kőszegi teniszcsapat

Budapest - A papírformának megfelelően utolsó, harmadik csoportmérkőzését is elvesztette a tenisz Szuperliga csapatbajnokságban a Kőszeg, így készülhet a hétvégi alsóházi rájátszásra.

Az FTC (3-4), majd Budaörs (3-4) elleni vereség után az újonc Kőszegi SE gárdáját az elmúlt három év bajnoka, az idei kiírás favoritja, az MTK fogadta. A vasiak a tisztes helytállás reményében utaztak a fővárosba, és két játékosuknak is pihenőt adtak. Jarc Rok az egyest és a párost is kihagyta, helytette Lipták János kapott lehetőséget. Kovács Milán pedig a párost nem játszotta le, őt Koncz Barnabás pótolta. A mérkőzést végül a papírformának megfelelően magabiztosan nyerte meg az MTK.

Lipták János most először kapott lehetőséget, jó játékkal hálálta meg a bizalmat. Fotó: Unger Tamás

MTK–Kőszegi SE 6-1. – Budapest, 100 néző, Szuperliga tenisz csapatbajnokság. Győzött: Kovács Milán. – Jó mérkőzéseket játszottunk, de nem volt kérdés, hogy melyik csapat a jobb – értékelt Koltay Árpád, a kőszegiek csapatvezetője. – Igyekeztünk kihasználni a lehetőséget, mintegy felkészültünk az alsóházi rájátszásra. Csoportunkban a negyedik helyen végeztünk, mérkőzést nem nyertünk. Az alsóházban egy párharc vár ránk szombaton és egy vasárnap. Úgy gondolom, hogy mindkét riválisunk ellen van esélyünk. De csak úgy őrizhetjük meg a szurpeligás tagságunkat, ha mind a két meccset megnyerjük.

A másik csoportból a harmadik Ábris Budapest és a negyedik Top Sport Budapest került az alsóházi rájátszásba (a saját csoportjából jött csapattal szemben mindenki viszi magával az alapszakaszban elért eredményt). A Kőszegi SE szombaton a Top Sport, vasárnap pedig az Ábris ellen lép pályára. A rájátszásnak a Magyar Tenisz Szövetség nemzeti edzőcentruma ad otthont Budapesten. Mindkét találkozó 9 órakor kezdődik.