2014.10.06. 14:10

Haladás VSE: Nem hibáznak a lányok

Menetel a Haladás VSE NB I/B-s női kézicsapata, negyedik bajnokiját is megnyerte, ezúttal az FTC II. vendégeként győzött.

FTC II.–Haladás VSE 36-39 (18-19)
Budapest, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bujdosó, Horváth.
FTC: Logyik – Háfra 11, Pintér 1, Tóth 5, Ladics 1, SZÉCSI 9/6, FALUVÉGI 6. Csere: Kőhalmi (kapus), Kocsis 1, Mód 2. Edző: Kovács Attila.
HVSE: Hajduk – Szecsődi 1, PUKLER 8, DEBRECZENI 2, Jámbor 2, SZENDREI 7, MAYER 10/4. Csere: TÖMŐ (kapus), CSÁSZÁR 7, Gaylhoffer 2, Mórocz, Bolfán. Edző: Bölöni Roland.

Harcos, küzdelmes mérkőzést játszottak a felek, de az első perctől kezdve a Haladás diktálta a tempót (16. perc: 9-12). Több jó egyéni teljesítmény is akadt a szombathelyi csapatban: Császár Zsófia remekül irányított, Mayer Maja, Szendrei Barbara és Pukler Glória pedig jó százalékkal lőtt kapura.

Mayer Maja remek játékkal, és 10 góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: UNger Tamás)

A mérkőzést végig kézben tartották a vasiak, de a technikai hibák miatt többször előfordult, hogy a Fradi négy, öt gólos hátrányból felzárkózott. Ám a HVSE végül magabiztosan gyűjtötte be a győzelmet (40. perc: 22-28). A szombathelyi csapat eddig még hibátlan a bajnokságban, mind a négy meccsét megnyerte, harmadik a tabellán. Ifi: 29-22.

Bölöni Roland: – Gratulálok a csapatomnak, a futóversenyt mi nyertük!

A kézilabda Magyar Kupa 2. fordulójában a Haladást csütörtökön (17.00) az ugyancsak NB I/B-s Marcali látja vendégül.