2014.11.04. 16:15

Futsal: a hajrában maradt alul a Haladás, így nem léphetett fel a dobogóra

Veszprém - Fájó vereséggel folytatta az NB I-es futsalbajnokságot a Swietelsky-Haladás VSE gárdája.

FC Veszprém -Swietelsky-Haladás VSE 6-5 (3-2). Veszprém, 300 néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Farkas, Czene-Joó (Wittner).

Veszprém: REVELAND Finta, Boromissza D., BOROMISSZA G., Gulyás. Csere: Schmidmajer (kapus), Bényi, Németh P., Bánfalvi, Vas, TATAI, Tar. Edző: Madarász János.

HVSE: Tyukász Gulyás-Kovács, GYURCSÁNYI, HORVÁTH P., Vidák. Csere: Matyi (kapus), Borsi, Hajmási, Kiss M., Németh P., ÖREGLAKI, Márkus, Biró, Vlasics. Edző: Marcos Angulo.

Gólszerző: Gulyás (1.), Boromissza G. 3 (2., 32., 34.), Tatai 2 (16., 38.), ill. Öreglaki 2 (8., 15.), Bényi (25., öngól), Márkus (27.), Németh P. (36.).

A 9. forduló rangadóján a 3. Veszprém fogadta a 4. Haladást, egy pont választotta el egymástól a feleket. A várakozásnak megfelelően a két jó formában lévő csapat közönségszórakoztató, remek meccset vívott. A hazaiak nagyon bekezdtek, a 2. percben már 2-0-ra vezettek. De a szombathelyiek nem roppantak meg, Öreglaki két góljával egyenlítettek (15. perc: 2-2). Kiegyenlített csatát láthattak a szurkolók, remek egyéni megoldással, gyors játékkal, mindkét oldalon sok helyzettel. Fordulás után sem lassítottak a csapatok. A Haladás jól játszott, a vezetést is átvette (27. perc: 3-4). A hajrának egál állásból futottak neki a felek (36. perc: 5-5). Mindkét együttes a győzelemért rohamozott, a nagy rohanásból pedig végül a szerencsésebb házigazda jött ki jobban. A Veszprém fellépett a tabella 2. helyére, a HVSE maradt a 4. pozícióban.

Marcos Angulo: - A Veszprém elleni mérkőzésünk egy igazi nagy csata volt. Kikaptunk ugyan, de mi is nagyon jól játszottunk. Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, mi pedig dolgozunk tovább, nem történt katasztrófa.

1. Rába ETO 9 7 2 0 60 - 15 23

2. Veszprém 9 6 2 1 41 - 22 20

3. Berettyóújfalu 7 5 1 1 30 - 19 16

4. Haladás VSE 9 5 1 3 58 - 49 16

5. Aramis 9 4 2 3 50 - 37 14

6. Vasas 9 4 0 5 37 - 40 12

7. Dunaferr 9 3 2 4 21 - 32 11

8. Csömör 9 3 0 6 25 - 41 9