2014.11.25. 17:35

Röplabda: A rossz nyitásfogadás okozta a vasiak vesztét

Kalocsa - A női röplabda NB II. nyugati csoportjában Kalocsán vereséget szenvedett a Vasi Sport Akadémia-Sportiskola együttese.

Kalocsai SE–Vasi Sport Akadémia-Sportiskola 3:1 (15, 14, -18, 23).

Kalocsa, NB II-es női röplabda-mérkőzés.

VSA-SI: Varga, Kiss, Bokor, HORVÁTH Z., Mohl-Benesóczky, Simon. Csere: Fazekas (liberó), Pászthory (liberó), Végh, Horváth D. Edző: Mucsi Péter.

Bár csapata, a VSA-SI nem, Horváth Zita jól játszott. Fotó: Unger Tamás

Jól kezdte a mérkőzést a vendégcsapat (10-5), ám ezután teljesen szétesett a nyitásfogadás, és emiatt nem lehettek elég hatékonyak a támadások (25-15). Hasonló volt a játék képe a második szettben is, a hazaiak remek nyitásaival nem tudott megbirkózni a VSA-SI (25-14). A harmadik játékrészt végre felszabadultan, sokkal tudatosabban kezdték a szombathelyiek és a támadások végre célba értek (18-25). Ez a lendület jellemezte a negyedik felvonást is, ám a végjátékban kiengedtek a szombathelyiek és ha csak egy hajszállal is, de alulmaradtak (25-23.

A VSA-SI öt játéknap után két győzelemmel és három vereséggel áll. Junior: 0:3 (-9, -13, -11).

Az eddigi hat mérkőzéséből egyet nyert SZoESE-Haladás VSE csapata az elmúlt hét végén nem játszott bajnokit.