2014.12.07. 19:15

Falco II.: szép játék, magabiztos diadal

Szombathely - Az NB I. B csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában megszerezte harmadik győzelmét a Falco-Trend Optika KC Szombathely II.

Falco-Trend Optika KC Szombathely II. -Széchenyi Egyetem Győri KC 80-72 (24-13, 18-19, 12-18, 26-22). Szombathely, 150 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bendek Z., Csabai M., Koncsek B.

Falco: Tóth Z. 2, Kovács B 6/3, Bazsó 15, Hódi 13/9, Varga M. 19. Csere: Bagó 8, Popgyákunik , Németh A. 12/6, Kozma 3/3, Szabó D. 2, Szabó B. , Takács Á. . Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

Győr, legjobb dobók: Gombás G. 24/6, Gaál R. 16, Horváth G. 13/3.

Varga Márton jól játszott, nagyot küzdött a palánkok alatt  Fotó: Unger Tamás

Remekül, bátran kezdett rutinos riválisa ellen a Falco II., már az első negyedben biztos előnyre tett szert. És egészen a félidőig stabilan játszott, uralta a meccset. Fordulás után azonban agresszívabb stílusra váltott a Győr, jobban védekezett. Ez megtörte a hazaiak lendületét, többet hibáztak, elkezdett zárkózni az ellenfél (30. perc: 54-50). Ám a motivált Falco tudott újítani, 13-0-s rohammal nyitotta a negyedik etapot, átrobogott a Győrön és korán eldöntötte a mérkőzés sorsát. A hajrára így nem maradt izgalom. A hazaiak csapatként jól játszottak, de több remek egyéni teljesítményt is felvonultattak, megérdemelten győztek.

Váradi Attila: - Gratulálok a fiúknak, fegyelmezetten, jól játszottak, magabiztosan nyertek.

A Falco II. négy vereséggel, három győzelemmel várja a bajnoki folytatást érdekesség, hogy mindhárom diadalt hazai pályán aratta a fiatal sárga-fekete csapat. A szombathelyiek a következő, 8. fordulóban az élmezőnyhöz tartozó MTK Törökbálintot látják vendégül pénteken (19.30) a Sugár úti kiscsarnokban.