2014.12.04. 19:50

Mezei futás ligapontokért

Sötétvölgy, Veszprém - A Mezei futó Magyar Ligában jól menetel a SZoESE két versenyzője, Molnár Zita és Petrovics Alex.

A Magyar Atlétikai Szövetség idén is meghirdette az őszi-tavaszi rendszerű Mezei futó Magyar Ligát négy korcsoportban. Az öt fordulóból álló sorozatba a SZoESE futói is bekapcsolódtak.

A Szekszárd melletti Sötétvölgyben rendezett 2. fordulóban öt SZoESE-s állt rajthoz. A junior lányok versenyét Molnár Zita nyerte, ugyanebben a korcsoportban a fiúknál Petrovics Alex bronzérmes lett.

Petrovics Alex és Molnár Zita dobogón állt az utóbbi két fordulóban Fotó: Kívés István

Veszprémben, a Gulyadombon lebonyolított 3. fordulóban több mint 30 fős volt a szombathelyi küldöttség. Molnár Zita és Petrovics Alex is ezúttal a dobogó második fokára állhatott fel, Zita a női abszolút sorrendben a harmadik helyen zárt. Alaposan kitettek magukért Kívés Blanka és Süle Szilvia gyermek korosztályú tanítványai hét érmet gyűjtöttek be, ezekből kettő arany.

A SZoESE versenyzőinek eredményei. 2. forduló, Sötétvölgy. Ifjúsági, lány (4500 m): 9. Purgai Barbara 18:15. Junior, lány (4500 m): 1. Molnár Zita 16:22. Fiú (7500): 3. Petrovics Alex 24:10, 8. Kovács Attila 24:42. 3. forduló, Veszprém. Ifjúsági, lány (4000 m): 9. Purgai Barbara 16:00. Junior, lány (6000 m): 2. Molnár Zita 21:55. Fiú (7000 m): 2. Petrovics Alex 22:40, 6. Kovács Attila 23:11. Gyermek kategóriák. 1000 m. U8, fiú: 1. Bene Noel 4:41, 3. Tóth Ágoston 5:26, 6. Horváth Zétény 5:55. Lány: 1. Juhász Tóth Eszter 5:12. 9 éves, lány: 3. Horváth Léna 5:14. 10 éves, fiú: 3. Tulner Áron 4:39. 11 éves, lány: 3. Kovács Anna 4:33. Fiú: 4. Barics Benedek 4:49, 6. Lakó Bálint 5:14. 2000 m, 12 éves, lány: 3. Kiss Nóra 8:34. Amatőr férfi (4 km): 3. Kummer Norbert 15:30.