2015.01.18. 21:15

Szuperliga: fontos répcelaki győzelem

Fontos győzelmet aratott a Répcelaki SE szuperligás férfi tekecsapata a BKV Előre otthonában.

Zergi Borbála

BKV Előre–Répcelaki SE 1:7 (3287-3452)

Budapest, férfi Szuperliga tekemérkőzés.

BKV Előre: Pete L./Tóth N. 495, Sajermann 597, Mészáros 556, Tóth Á. 537, Kovács 544, Szarvas 558.

Répcelak: ifj. Móricz 591, Fodor/Vörös 542, Farkas 563, Gosztola 568, Rudolf 577, Pete S. 611. Edző: Kiss Zsolt.

Pete Sándor 611 fával bizonyult a mérkőzés legjobbjának. Fotó: Zergi Borbála

Az új esztendő első bajnokiját a tabellán ötödik, hatsávos pályával rendelkező BKV Előre otthonában vívta a harmadik Répcelaki SE. Az első sorban ifj. Móricz Zoltán négy híján 100 fával múlta felül a gyengén gurító Pete Lászlót, illetve az őt váltó Tóth Norbertet. Ugyanakkor Fodor Szilárd vert helyzetbe került Sajermann Gergővel szemben, és a csapatpontot a 60. gurítástól csereként pályára lépő Vörös Milán sem tudta már megmenteni. Farkas Imre a háromszoros világ- és negyvenszeres magyar bajnok Mészáros Józseffel vívott szoros csatát – 7 fával a répcelaki játékos bizonyult jobbnak. A második körnek 2:1-es és 48 fás vasi vezetésről rugaszkodtak neki a csapatok. Innen már nem volt megtorpanás a vendégek részéről; Gosztola László, Rudolf Balázs és Pete Sándor egyre jobban növelte az előnyt – utóbbi 611 fával a mezőny legjobbja lett. Összességében magabiztos győzelmet aratott a Répcelak. A két bajnoki pont a harmadik hely bebiztosítása miatt volt nagyon fontos. Ifjúsági: 4:0 (1167-1038). Tóth T. 574, Kocza 593, illetve Pukler 516, Gombos 522.

Szombaton (14.00) hazai pályán az idei szezonban a sereghajtók közé tartozó FTC-t fogadja a Répcelak.