2015.06.03. 14:36

Móricz duplázott az atlétikai MEFOB-on

Budapest - Hat érmet szereztek a Nyugat-magyarországi Egyetem atlétái a magyar egyetemi-főiskolai országos bajnokságon.

A Testnevelési Egyetem Dr. Koltai Jenő Sportközpontjában rendezték meg az idei atlétikai MEFOB-ot. A kétnapos viadalon rajthoz álltak a Nyugat-magyarországi Egyetem (NyME) versenyzői is. A legeredményesebben Móricz Bálint szerepelt, aki 200 és 400 méteren is nyert – igazolva ezzel a papírformát, hiszen mindkét számban ő a felnőtt bajnoki címvédő. A középtávfutó Varga Dorottya háromszor is felállhatott a dobogóra: 1500 méteren ezüst-, 800 méteren bronzérmet szerzett, illetve Németh Nórával, Purgai Evelynnel és Sopronban tanuló testvérével, Varga Annabellával együtt tagja volt az NyME bronzérmes 4x400-as női váltójának. Purgai Evelyn még egy egyéni bronzot is begyűjtött, 3000 m akadályfutásban lett harmadik.

A 200 és 400 méteren is felnőtt bajnoki címvédő Móricz Bálint mindkét számban nyert. Fotó: Unger Tamás

Az NyME versenyzőinek eredményei. Férfi, 100 m: 10. Schneider Zsombor 11,24. 200 m: 1. Móricz Bálint 21,45. 400 m: 1. Móricz Bálint 47,35. 800 m: 6. Nagy Patrik Attila 1:59,38. Női, 800 m: 3. Varga Dorottya 2:16,13. 1500 m: 2. Varga Dorottya 4:51,07. 5000 m: 5. Németh Nóra 19:28,18, 7. Purgai Evelin 20:33,52. 3000 m akadály: 3. Purgai Evelin 12:28,01. 4x400 m: 3. NyME (Németh Nóra, Varga Annabella, Purgai Evelin, Varga Dorottya) 4:24,60.