2015.09.21. 13:13

Pályán a kézis lányok: Gálázott a Szombathely és a Bük

Körkép - Elrajtolt az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2015/2016-os szezonja. A szombathelyi és a büki csapat átgázolt ellenfelén, kikapott viszont a CVSE és a Körmend.

Komárom VSE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 15-39 (6-21).

Komárom, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Csorba T., Köllő J.

SZKKA: Tömő – Mayer 12/6, Pukler 6, Császár 2, Ghetu 3, Szendrei 5, Gaylhoffer 4. Cserék: Jurik (kapus), Mórocz 1, Debreczeni, Jámbor 1, Szecsődi 1, Győrffy 4, Gerencsér, Cser, Csépke. Edző: Bölöni Roland.

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, ez már a meccs elején kitűnt (10. perc: 1-8). A szombathelyiek tetszés szerint lőtték a góljaikat, többnyire lerohanásból. A vendégek sokat futottak, erős tempót diktáltak, korán eldöntötték a mérkőzés sorsát. A második félidőben minden szombathelyi játékos lehetőséget kapott, és a különbség így sem csökkent. Junior: 8-42.

Veszprémi Egyetemi SC– Körmendi DMTE 21-20 (9-8).

Veszprém, 70 néző, vezette: Dravecz M., Szabó T.

Körmend: Bertai – Kiskós 6/2, Adorján 3, Németh A. 2, Szabó A. 1, Matetics, Cser 2. Csere: Anek (kapus), Kisbalázs, Bokor 1, Török 4, Kalamár, Benedek 1, Faragó. Edző: Oláh Sándor.

Jól kezdte a meccset a Körmend, főleg védekezésben jeleskedett (20. perc: 5-8). A támadás viszont akadozott, több ziccer kimaradt, akadt eladott labda is. Sőt az első félidő utolsó tíz percében nem sikerült gólt lőni, így a veszprémiek vonulhattak előnnyel a pihenőre. A második játékrész eleje ismét a körmendieké volt (48 perc: 12-16), de a félidő végére újra összezuhantak. A házigazda egyenlített, majd – egyetlen góllal – megnyerte a meccset. Junior: 31-24.

Celldömölki VSE Vulkánfürdő–VADY Mosonszolnok 21-24 (13-11).

Celldömölk, 100 néző, vezette: Kovács T., Mándli B.

CVSE: SZABÓ – NÉMETH 1, SZOMORKOVITS 9, TÓTH 4, GEIGER 2, BAGICS, SEBESTYÉN 3. Csere: VLASICH 2, Marton, Pongrácz, Bognár, Szalai. Edző: Rozmán Gergő.

Jól kezdett a Cell (3-1), majd egalizált a vendégcsapat. Innentől egy hosszabb gólcsend következett, melyet a celliek törtek meg, és a szünetig szép játékkal kétgólos előnyhöz jutottak. A második félidő elején az öltözőben ragadt a CVSE, fordított a Mosonszolnok (14-15). Hazai időkérés után újra a hazaiaknál volt az előny, ám Bagics súlyosnak tűnő sérülése megzavarta a celli lányokat, sok technikai hibát vétettek, és ezekből könnyű gólokat lőtt, eldöntötte a meccset a vendég. Jól harcoltak a celli lányok, de a végére elfáradtak, a döntetlen igazságos eredmény lett volna. Junior: 10-40.

Dr. Lupo Büki TK–Tapolca VSE 43-10 (21-4).

Bük, 100 néző, vezette: Andorka S., Szilágyi R.

Bük: Harasztovics – Binder 6, Udvardi 9/1, Szenczi, Pataki 4/1, Németh D. 3, Ravadits 1. Csere: Palkovits (kapus), Szalai 5, Csóka 8, Csabai 1, Bősze 1, Szabó N. 2, Szabó R. 2/1, Szabó D., Németh B. 1. Edző: Mátés István.

A papírformának megfelelően a házigazda simán verte szerény képességű ellenfelét. A bükiek komolyan vették a mérkőzést, végig jól védekeztek, sok gólt dobtak lerohanásból. És a hazaiaknál kapott mindenki elegendő játéklehetőséget. Junior: 39-15.