Sima CVSE-siker: Ecseki Nándor váratlan vereségei

Celldömölk - Az újonc egri csapat nem tudta megnehezíteni a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfiegyüttesének dolgát az asztalitenisz Extraliga nyitófordulójában.

Celldömölki VSe-Swietelsky-Wewalka–Egri COOP SE 6-2.

– Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Segyevi, Kiss.

Páros: Fazekas, Ecseki–Pálosi, Timafalvi 3:1 (5, 5, -9, 7). A harmadik szettben kicsit kiengedtek a celliek, de összességében biztosan nyert a hazai kettős (1-0). Egyéni, 1. forduló: Lindner–Bari 3:1 (6, -10, 3, 5). A 2011 után ismét CVSE-színekben szereplő Lindner Ádám biztos győzelemmel mutatkozott be. Ecseki–Timafalvi 2:3 (-8, 8, 7, -8, -7). Nagy meglepetésre a válogatott kerettag Ecseki Nándor elbukta fiatal riválisa elleni csatát. Fazekas–Pálosi 3:0 (9, 4, 4). A kellemetlen borítással játszó, szintén rutinos Pálosi Balázs csak az első szettet tudta szorossá tenni Fazekas Péter ellen (3-1). 2. forduló: Lindner–Timafalvi 3:0 (1, 6, 7), Fazekas–Bari 3:0 (5, 5, 7), Ecseki–Pálosi 2:3 (10, -11, 6, -4, -9). A celliek két tapasztalt játékosa ezt az akadályt is simán vette, a rengeteg válogatottbeli programja miatt Ecseki (az osztrák World Tour-viadalról érkezett, ma már Belgiumba utazik) fáradtnak, tompának tűnt – ezt a mérkőzését is elvesztette (5-2). 3. forduló: Fazekas–Timafalvi 3:0 (7, 3, 7). Fazekas nagy fölénnyel szerezte meg a végső győzelemhez szükséges pontot. Győzött: Fazekas 3, Lindner 2, Fazekas–Ecseki, illetve Timafalvi 1, Pálosi 1.