2015.10.18. 15:34

Hibátlan a Körmend - Nagy csatát nyertek Jászberényben a piros-feketék

Jászberény - Az NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában az Egis Körmend a Jászberény vendégeként folytatta idei remek sorozatát, nagy csatában ismét nyert, a tabella élére állt.

A Paks pénteken kikapott Szombathelyen, így a Körmend maradt a mezőny egyetlen veretlen csapata. A papírforma vasi győzelmet sejtetett, de Duinker és Lakosa betegséggel, Perry sérüléssel bajlódott – utóbbi nem is játszott.

Bátran kezdte a meccset a Jászberény (2. perc: 5-0), kellett kis idő, mire a felforgatott kezdőötössel pályára lépő Körmend rendezte a sorait. Rohant és dobott a hazai gárda (5. perc: 13-5). A vasi oldalon Dickerson gyűjtögette a pontokat, míg az ellenfélnél többen is eredményesen játszottak. A különbség egyre szűkült. És bár volt döntetlen is az állás, az első etap végül kétpontos jászberényi előnnyel zárult. A folytatásban nem lassult a tempó. Nem ment a játék, nem ment a dobás a vasiaknak. Teo Csizmics időt kért (12. perc: 24-19). A hazaiak lendületbe jöttek, ráadásul Caffey is elkapta a fonalat. Nehéz pillanatokat élt át a Körmend, már a tízet súrolta a hazai fór (24. perc: 28-19), Katura triplája a legjobbkor jött. Nem működött a vasiak védekezése sem, gyorsan összejött az öt csapatfault, a Berény szorgalmasan büntetőzött. Aztán az eksztázisban játszó hazaiak előnye csak átlépte a tíz pontot (17. perc: 36-25) – jött is gyorsan az újabb körmendi időkérés. De nem javult a vasiak teljesítménye. A félidőt Channels triplája zárta – ám jól jött a nagyszünet a Körmendnek (20. perc: 47-34). Fordulás után agresszív, lendületes játékkal, öt ponttal nyitott az MTE. A hazaiak triplákkal próbálkoztak, igyekeztek visszaverni a rohamot. Nagyon harcolt a Körmend, és többen is feljavultak a vendégeknél, például Katura. Egyre csökkent a különbség, már nem volt olyan magabiztos a Berény (26. perc: 56-49). Jól védekeztek a vasiak, eladott labdákra, elkapkodott dobásokra kényszerítették az ellenfelet. Egálról indult az utolsó etap (30. perc: 60-60)! A vasi gárda kezdte jobban (34. perc: 62-69). A berényiek nem adták fel, futottak az eredmény után, izgalmassá tették a hajrát (38. perc: 76-78). De a Körmend már nem hibázott, megnyerte a nagy csatát!

Forray Gábor: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben megleptük ellenfelünket. A harmadik negyedben faultproblémákkal küszködtünk, így nem tudtuk útját állni a körmendi rohamoknak. A hajrában egy kis szerencse és a rutin hiányzott ahhoz, hogy nyerjünk.

Teo Csizmics: – Az első félidőben gyengén védekeztünk, sok könnyű pontot szerzett a Jászberény. A másodikban viszont már rendben volt a védekezésünk. Előnyt jelentett, hogy több bevethető emberünk volt. Egy hazai pályán mindenkire vészélyes ellenfelet győztünk le.

Eredmények: Falco–Paks 81-61 (pénteken), Kaposvár– MAFC 90-67, Kecskemét–Alba Fehérvár 63-94, Pécs–ZTE 81-62, Sopron–Szeged 67-51, Szolnok–Nyíregyháza 95-53.

Luka Katura vezére volt a körmendieknek, a horvát légiós remek játékkal járult hozzá a sikerhez Fotó: Unger Tamás

JP-TOP COP Jászberényi KSE–Egis Körmend 80-84(19-17, 28-17, 13-26, 20-24)

Jászberény, 800 néző, NB I. A csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Farkas G., Gál J., Goda L.

Jászberény: CAFFEY 22/9, Szögi –, Soós 13/6, DRAMICSANIN 22/3, Dukics 7/3. Csere: Horváth Á. 10/6, Cseh 2, Mándoki 2, Blaskovits 2. Edző: Forray Gábor.

Körmend: CHANNELS 18/3, KATURA 19/6, Ferencz 6/3, DICKERSON 22/9, Tóth N. 4. Csere: Duinker 5, LAKOSA 10, Farkas –. Edző: Teo Csizmics.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-0. 5. perc: 13-5. 12. perc: 24-19. 14. perc: 28-19. 17. perc: 36-25. 20. perc: 47-34. 26. perc: 56-49. 28. perc: 58-56. 30. perc: 60-60. 34. perc: 62-69. 38. perc: 76-78.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1.            Körmend            4             4             0             337         –             282         1.00

2.            Szolnok                4             3             1             371         –             306         .875

3.            Atomerőmű      4             3             1             355         –             310         .875

4.            Falco     4             3             1             328         –             292         .875

5.            Fehérvár             4             2             2             352         –             280         .750

6.            Sopron 4             2             2             305         –             286         .750

7.            ZTE         4             2             2             328         –             330         .750

8.            Kaposvár             4             2             2             293         –             322         .750

9.            Nyíregyháza      4             2             2             308         –             351         .750

10.          Szedeák              4             1             3             286         –             298         .630

11.          PVSK     4             1             3             301         –             321         .625

12.          Jászberény         4             1             3             308         –             347         .625

13.          MAFC   4             1             3             299         –             365         .625

14.          Kecskemét         4             1             3             258         –             339         .625